Zhodneme sa na tom, že rok 2020 bol iný. Bol čudný, náročný, plný bolesti, otázok, straty blízkych. Kým doteraz sme si bezstarostne užívali svoje životy, cestovali sme kedy sa nám zachcelo, počas tohto roka sme museli spomaliť.

Naučili sme sa pracovať z domu, obmedzili sme cestovanie, stretávanie s kamarátmi a rodinou, ale hlavne sme boli nútení viac si vážiť svoje zdravie. Nie je preto ničím výnimočným, že si neraz pociťovala pocity beznádeje, neistoty, strachu, depresie.

Čoraz častejšie si mala pocit, že neexistuje východisko z tejto situácie, takže si sa zmierila s tým, čo je a začalo ti to byť všetko jedno. Je jednoduchšie prijať konšpiračné teórie, ktoré nie sú nijak overené, než sa strácať vo vyjadreniach odborníkov, ktoré sa menia každú hodinu. Ľudia si vymýšľajú dôvody, aby nemuseli prijať pravdu niekoho iného.

Začínaš sa cítiť apaticky, pretože už si si zvykla, že súčasný život je náročný a nevidíš cestu von. Možno si tento pocit v posledných týždňoch či mesiacoch zažila aj ty sama. Je to v poriadku. Už máš toho všetkého dosť, si vyčerpaná a chceš, aby to skončilo.

Musíš však v sebe nájsť silu na to, aby si sa pozviechala a aby si začala opäť veriť. Veriť v lepšie zajtrajšky a to, že kríza pominie a všetko sa vráti do normálu. Mala by si sa snažiť vo svojom živote nastoliť rovnováhu. Maj svoje srdce a myseľ otvorenú a nenechaj sa ovplyvniť negativitou, ktorá sa šíri medzi ľuďmi.

Keď najbližšie začneš pociťovať apatiu, uvedom si, že aj ty sama máš silu na to, aby si niečo zmenila. Určite si hovoríš, že nezáleží na tom, čo urobíš ty sama, keď to stovky ľudí urobí inak. Opak je však pravdou. Keď začneš od seba, získaš tú moc, aby si ovplyvnila aj ostatných ľudí.

Zmena nepríde zo dňa na deň a netvrdím, že to bude jednoduché. Musíš len vytrvať a uvidíš, že to bude stáť za to. Začni vo svojom okolí. Pomôž ľuďom, aby sa dostali zo stavu apatie, do ktorého si sa dostala aj ty sama. Niektorí totiž nie sú dostatočne silní na to, aby to zvládli sami, ale potrebujú trochu postrčiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.