unsplash.com

Potrebuješ pauzu, oddýchnuť si od všetkého a od všetkých. Potrebuješ nabrať nové sily a pokračovať ďalej. Cítiš že musíš odísť preč, ďaleko odtiaľto, na dlhú dobu. Chceš „vypnúť“, na všetko na moment zabudnúť, dostať sa z hektického kolobehu a konečne si vydýchnuť. No nemôžeš. Nemáš na výber, musíš ísť ďalej aj keď už nevládzeš. Tvoje povinnosti ťa nenechajú odísť, nemôžeš všetko nechať tak. Ale existuje pár vecí, ktoré môžeš urobiť. Urobiť len pre seba, pre nikoho iného. Teraz musíš byť sebecká a myslieť na seba pretože ty si tá hlavná, ty si dôležitá, ty si tá, okolo ktorej sa točí celý tvoj život. Mysli na seba a svoje zdravie, či už fyzické alebo mentálne, to je to tvoja priorita.

⬤ Musíš sa vyspať

Áno spánok je dôležitý, to všetci dobre vieme, no kto naozaj spí aspoň 8 hodín denne? Kto nemá problémy zaspať? Kto sa cíti sviežo, keď sa ráno zobudí? Asi málokto. Aspoň teraz, keď nevládzeš a máš pocit, že je na teba všetkého veľa, choď do postele skôr, neber si so sebou mobil lebo na ňom stráviš zbytočné hodiny a hodiny. Viem, že to nie je jednoduché, ale snaž sa všetky povinnosti vybaviť v rozumnom čase, aby si sa poriadne vyspala. Ak máš tú možnosť, tak si určite pospi aj poobede, je vedecky dokázané že poobedný spánok, ktorý má max. 20 minút pomáha „zobudiť“ organizmus a teda sa ti bude pracovať/učiť oveľa ľahšie, rýchlejšie, efektívnejšie. Ľudia ktorí pravidelne spia poobede podajú lepší výkon a teda majú väčší úspech.

zdroj: pexels.com

Vždy mysli hlavne na seba

Sebecké? Možno. No každý je tak trochu sebec. Každý pozerá hlavne na seba, nezabúdaj na to. Je dobré pomáhať iným, samozrejme, ale nie za každých okolností. Musíš sa naučiť povedať nie. Keď nechceš, nevládzeš, nestíhaš. Cítiš že niečo nezvládneš? Nerob to. Svet sa nezrúti.

⬤ Vyrozprávaj sa 

Presne na to sú priatelia. No ak nemáš to šťastie, nemáš priateľa, ktorému by si sa nebála zdôveriť kontaktuj niekoho z rodiny, no ak si ani tam nie si úplne istá vždy ti ostane posledná možnosť. Internet. Anonymne napísať niekomu neznámemu je jednoduché. VŽDY je niekto koho zaujímaš, koho zaujímajú tvoje problémy a chce ti pomôcť a nikdy nevieš kde ho nájdeš alebo kto to bude. Niekedy ti najviac pomôže ten, na ktorého by si to nikdy nepovedala. Preto sa neboj hovoriť o svojich problémoch, skús sa zdôveriť a uvidíš že sa ti uľaví.

zdroj: unsplash.com

Odmeň sa

Vždy je dobré odmeniť sa za dobre vykonanú prácu. Jedlo, káva, makeup, oblečenie, kniha, čokoľvek. Všetky odmeny, aj tie najmenšie, ťa motivujú k ďalším úspechom

Nájdi si minútku…

Nájdi si minútku v tvojom hektickom živote. Zamysli sa. Pozri kam ďaleko si to dotiahla. Robíš veľmi dobre. Snažíš sa, bojuješ, nevzdávaš sa. Si tu, na tomto svete, žiješ, dýchaš, bojuješ. Tento chaos je dočasný. Veci sa dajú naspäť do normálu. dobojuješ to do víťazného konca.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife