Bolesť. Bôľ. Psychický stav, ktorý vzniká v dôsledku mimoriadne silných alebo poškodzujúcich účinkov na organizmus. Bolesť môžme deliť na fyzickú a emocionálnu. No kým fyzickú bolesť možno vo väčšine prípadov pomerne rýchlo odstrániť, zatiaľ emocionálna bolesť trvá zvyčajne dlhšie a neexistuje na ňu žiaden zázračný liek.

zdroj: pexels.com

Stará známa kamarátka, ktorá sa objaví, keď príliš rozmýšľaš nad niečím čo nemôžeš zmeniť. Nad niečím čo sa nemalo stať. Každý pozná tento druh bolesti. Čo môže byť horšie ako psychická bolesť? V hlave ti  pulzuje bolesť. Bolesť zo sklamania. Zlyhania. Spadnutia na samé dno. Zrady. Slabne a silnie. Znovu a znovu. Do očí ti tlačí slzy. Celé tvoje telo chce plakať. Chce ťa utopiť v žiali. Bojuje a nevzdáva sa.

A keď ucítiš ako ti slzy stekajú po tvojich lícach, pripadáš si ako slabá súperka oproti spomienkam. Zrazu chceš vyplakať more. Túžiš aby si všetko zo seba vyplavila. Potrebuješ cítiť, že ti po lícach steká minulosť, že slzy zmývajú všetky tvoje smútky.

Ale napriek všetkému je tu vždy niečo, čo ti bráni v totálnom zrútení. Stačí jedna slza, a v tom momente na teba všetko padne. Prúd minulosti ťa strhne so sebou a odvedie na temné miesto spomienok. Ale čo ťa drží nad vodou?

zdroj:pexels.com

Žeby strach z toho, že ak padneš na samé dno, nebudeš sa vedieť postaviť? Alebo strach z toho, že ak ukážeš slabosť čo i len pred sebou, nebudeš sa už viac môcť považovať za silnú? Alebo je to len prázdnota? Prázdnota, ktorá oblieha tvoje telo? Strach, láska, závisť, nenávisť. Všetky pocity sa ti zliali do jedného.

A ty len čakáš a čakáš na koniec týchto dní. Postavíš sa, utrieš si slzy a s úsmevom na tvári vykročíš do nového dňa. Ani stopa po tom, že by ťa niečo trápilo. Ale to je v poriadku, ľudia nie sú veštci. A ak si dobrá herečka, nikoho ani len nenapadne, že niečo hráš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.