Čo je tvojím problémom?

Miluješ, miluješ a chceš byť milovaná. Nevieš si predstaviť život bez tvojich priateľov a rodiny, bez muža, do ktorého si sa bezhlavo zamilovala. Pocit, že si pre nich všetkým, že ťa milujú rovnako ako ty ich ťa živí, napĺňa a tak sa cítiš skutočná. Na tom predsa nie je nič zlé, si človekom a dobre vieš, že bez lásky sa žiť nedá.

Najradšej by si všetok svoj čas trávila s týmito ľuďmi. Samota ti prekáža, chceš okolo seba cítiť spoločnosť a ruch obyčajného dňa, ktorý sa prítomnosťou milovaných stáva výnimočným. Ale ľudia majú vlastný život, druhých priateľov a často si vyberú niekoho iného.

 

Či chceš alebo nie, zamrzí ťa to, pretože nemáš pocit dôležitosti, necítiš od nich lásku akú im sama dávaš. Možno ti napadne, že si príliš majetnícka, ak sa pristihneš pri takejto myšlienke. Ale je to tak. Chceme byť s ľuďmi, na ktorých nám záleží, potrebujeme cítiť, že im záleží na nás.

zdroj: unsplash.com

Cítiš sa sama

Stane sa, že na teba nemá čas nikto ani priateľ, ani kamaráti. Vtedy trpíš. Povieš si, že ti nestoja za to úsilie, ktoré vynakladáš. Nie sú to skutoční priatelia, pretože sa na teba už zase vykašľali.  Naopak vyhľadajú ťa vtedy, keď sa to hodí im. Cítiš sa využívaná a následne odkopnutá, opustená, bez kohokoľvek, kto by ťa vedel rozveseliť a vniesť trochu svetla do tvojho čoraz temnejšieho sveta.

 

Pravdou je, že hoci všetko čo robíš má väčší zmysel ak sa na tom podieľa aj niekto iný, musíš sa naučiť žiť sama. Len ty si svojou vlastnou a jedinou istotou, nikdy sa neopustíš, nesklameš. Oslobodí ťa to, už nebudeš na nikom a na ničom závislá.

Začni robiť veci, pretože to chceš ty.

Nájdi si aktivity, ktoré ťa budú napĺňať a pusti sa do nich bez podpory alebo účasti ostatných. Navštív mesto, v ktorom si nikdy nebola, hoci neprekročíš hranice. Vyskúšaj lezeckú stenu, skoč s padákom alebo sa začni učiť nový jazyk.

Využi čas, ktorý by si normálne strávila doma, smutná, pretože nemáš s kým ísť do kina, na rozšírenie svojich obzorov. Miluj svoj  život a užívaj si voľnosť, ktorá sa zrazu môže obmedziť, ak stretneš niekoho, komu ju chceš darovať. Netlač na svoje okolie, aby ti venovalo viac pozornosti. Skús si nič nevynucovať, len jednoducho žiť vo vlastnom svete. Čas si vyplň sústredením sa na svoj rozvoj.

 

Možno tvojich starých priateľov časom zamrzí, že si si za nich našla „náhradu“, pochopia, že vieš byť šťastná sama so sebou, bez toho, aby si ich potrebovala ako to bolo kedysi. Uvidia koľko pozitívnej energie okolo seba zrazu šíriš a opäť budú chcieť zaberať v tvojom živote viac miesta. Či im to dovolíš je už len na tebe.

Nemusíš sa obávať- nebudú ťa môcť viac sklamať, pretože ty si predsa schopná robiť si čo len chceš a nepotrebuješ k tomu nikoho. Takto nájdeš samú seba, spoznáš svoje talenty a túžby, stretneš  množstvo nových zaujímavých ľudí, ktorí sa zaoberajú tým istým čo ty. A to predsa nikdy nie je na škodu…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.