Pár na prechádzke

Keď miluješ, je tvoj partner pre teba najlepším človekom na svete. No keď ti zlomí srdce tým, že ťa podvedie a zahodí všetko, čo ste medzi sebou mali, stane sa z neho ten najhorší. A nie len pre teba, povesť „neverníka“ nie je nikdy vnímaná pozitívne. Častokrát máme tendenciu ľudí, ktorí boli svojim polovičkám neverní, označovať za zlých ľudí. Závisí nevera naozaj na tom, akú povahu má daná osoba?

Môžu tvoje vlastnosti, charakter a zaužívané správanie ovplyvniť to, či budeš alebo nebudeš raz klamať vo vzťahu svojho partnera? Každý z nás má iné meradlo na to, koho považuje za dobrého alebo zlého. Dajme tomu, že ak sa človek správa agresívne, namyslene, sebecky a ubližuje svojím konaním iným, vnímame ho negatívne.

Naopak, vychovaného, milého, srdečného a priateľského človeka berieme ako toho dobrého. No súvisí toto všetko s lojalitou vo vzťahu?

Nevera býva častokrát nečakaná

Povedzme si na rovinu, keď sa tvoja kamoška dá dokopy s typickým „bad boyom“, prípadné podvádzanie nie je až také šokujúce. Dalo sa to čakať, on nie je dobrý chlap, hovoríte si medzi sebou. No ak sa ti k nevere prizná priateľka, ktorú si považovala za stelesneného anjela, nemôžeš uveriť vlastným ušiam. Nuž, zrejme už tušíš, že toto nikdy neovplyvníš. Aj človek, ktorý má svoje pevné zásady a hodnoty, môže spraviť „krok vedľa“.

Odviazaná zábava v bare pod vplyvom alkoholu. Stretnutie s človekom, ktorého si kedysi tajne milovala. Nešťastný vzťah. Nenaplnené intímne potreby. Túžba po pocite slobody. To je len niekoľko príkladov, pri ktorých nezáleží na tom, ako sa bežne správaš a aká naozaj si. Sú to momenty, ktoré využiješ, pretože im podľahneš. Stratíš rozum a vôbec ti to nevadí.

Nevera teda závisí od prítomného okamihu a všetkého, čo človek v sebe nosí. Nie od toho, či je dobrým otcom, skvelou kolegyňou, dobrosrdečnou dobrovoľníčkou v útulku. Ani vtedy, ak sa správa ako inšpirácia alebo „výkvet“ spoločnosti.

Ide len o to, ako sa rozhodne vo chvíli, keď má tu možnosť. A je len na tebe, či sa na takého partnera vykašleš alebo si mu ochotná dať druhú šancu. Rovnako tak, ako má tieto možnosti i on, ak si tou nevernou bola ty.

V každom vzťahu sú vernosť a dôvera základnými piliermi, ktoré udržiavajú intimitu a stabilitu. Aj keď neexistuje žiadny úplne neomylný návod na zabránenie nevere, existuje mnoho spôsobov, ako sa môžeš s partnerom postarať o zdravé a spoľahlivé partnerstvo, ktoré ustojí všetky prekážky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating