Len čo si na neho spomenieš, tisnú sa ti slzy do očí. Zdá sa ti, akoby to bolo včera, čo ste v objatí sedeli na gauči a sledovali nový diel vašej obľúbenej šou. Bolo to dokonalé, pretože si v ňom našla všetko, po čom si vždy túžila. A zrazu bola tma. Pamätáš si len, ako ti dáva zbohom a ty v tom šoku netušíš, čo sa deje. A prečo sa to deje. Je to všetko tvoja vina? Začínaš sa o tom presviedčať.

Úsmevy, dotyky, vášnivé noci, zážitky na cestách, nočné rozhovory, … všetko bolo presne také, aké si si vysnívala. Konečne si našla muža, s ktorým si si vedela predstaviť budúcnosť. A naozaj si ho v nej videla. Nechápeš, ako je teda možné, že sa stal zrazu tvojou minulosťou. Ešte cítiš jeho parfum a aj to, ako znie jeho šepot v tvojich ušiach, no jeho tvár ti kvôli slzám mizne pred očami.

Ty by si mu dala všetko, pokojne aj život. Ale čo on? To sa iba pretvaroval, že by to spravil tiež?

To, že ľúbiš, nie je tvoja vina

Len veľmi ťažko môžeme vedieť, čo sa odohráva v hlave a srdci toho druhého. Sladké reči sú stále len reči, dôležité sú najmä skutky. To, že ťa ťahal za nos alebo po čase prestal cítiť to, čo na začiatku, nie je tvoja vina. Je to úplne normálna vec vo vzťahoch, avšak, vždy z toho niekto musí vyjsť ako ten, ktorému bolo ublížené. A v tomto prípade si to ty. Aj napriek tomu, že on bol pre teba na prvom mieste, nie je samozrejmé, aby si na tom bola u neho rovnako.

Nepomôže ti plač, hnev a dokonca ani prosenie na kolenách. Jediné, čo ti ostáva, je dať hlavu hore, pretože ty za nič nemôžeš. To on sa rozhodol zahodiť všetko za hlavu. On sa rozhodol, že viac nechce brať to, čo mu dávaš. Jeho smola, evidentne si to nezaslúži. Ak si nevážil to najlepšie z teba, potom toho nie je hoden. A to je dobré pre teba, pretože ty budeš raz patriť niekomu, kto ani na sekundu nezaváha, ak pôjde o sľub „navždy“.

Prečo sa trápiť nad niekým, koho paradoxne netrápi, že ti zlomil srdce? Prečo roniť slzy za niekým, kto sa teraz možno zabáva a vôbec nemyslí na to, ako si na tom ty? Drahá, ak sa to skončilo, tak to tak malo byť. Kdesi tam vonku ťa čaká niekto oveľa lepší. Tak konečne zabudni na toho, kto ti len zaberá miesto v tvojej hlave. A keď ťa stále bolí zlomené srdce, týchto 5 tipov ti to pomôže rýchlejšie prekonať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.