Každá z nás si zrejme myslí, že je pre svojho partnera ideálnou partnerkou. Šok môže prísť vo chvíli, keď sa s tebou drahý navždy lúči a ty ani len netušíš, kde si spravila chybu. Správala si sa zle? A čo takého chlapa vlastne od ženy odoženie? Drž sa nasledujúcich 4 rád a rozchodu sa viac nemusíš báť.

Nezabudni na kompromisy

Základom každého vzťahu je vedieť spolu komunikovať a robiť kompromisy. Vo vzťahu sú vždy dvaja ľudia, ktorí majú byť rovnocennými partnermi, ktorí majú rovnaké práva a navzájom sa rešpektujú. Pamätaj, že on nie je tvoje dieťa, ktorému by si mala rozkazovať, čo má a nemá robiť, kam chodiť, s kým sa stretávať.

Nie si ani jeho nadriadená, ktorá určuje, kam pôjdete a chce po ňom, aby sa ti neustále prispôsoboval. Keď on ide s tebou na balet, aby ťa potešil, ty s ním pôjdeš pekne bez výhovoriek na futbal, aby si potešila jeho. Ak raz nechá výber večere na tebe, druhýkrát mu daj rovnakú možnosť. Na všetkom sa musíte vždy dohodnúť, aj keď to znamená robiť menšie ústupky.

Nie si vo filme „Ako prísť o muža za 10 dní“

Ak si videla tento film, malo by ti byť už jasné, čomu sa vo vzťahu vyhnúť, ak nechceš byť znova single. Prehnaná starostlivosť, odopieranie stretnutí s kamošmi, či trucovanie ako malé dievčatko, ak nie je po tvojom. A čo je hlavné, nevystrašiť ho myšlienkami na veľmi (ale fakt veeeľmi) ďalekú spoločnú budúcnosť. Ak mu budeš pri treťom rande hovoriť mená, ktoré máš vymyslené pre vaše deti, nemôžeš sa diviť, že utečie.

Malé komplimenty robia veľké veci

Chlap má rád, ak mu partnerka masíruje ego. Cíti sa byť tak mužský a nenahraditeľný, ak ho pochváliš za to, ako šikovne vymenil tú žiarovku. Ani len netuší, že si ho „kupuješ“ sladkými rečami. Stačí ak ho občas pochváliš za maličkosť, a hneď ťa bude milovať viac.

Samozrejme, nemáme na mysli strkanie sa do …, ale obyčajné pochvaly, ktorými si v jeho očiach šplhneš. Keď ho máš v obľube kritizovať a zhadzovať, ubližuješ jeho zdravému sebavedomiu, a ver, že raz mu prasknú nervy. V každej situácii stav na správanie hodné dámy.

Buď sama sebou

V medziľudských vzťahoch nie je nič horšie, ako pretvárka, ktorá búra akúkoľvek dôveru. Možno sa hráš na niečo, čím nie si, aby si ho zaujala, no ver, že jedného dňa sa mu ukážeš v pravom svetle. Klamať sa vo vzťahu určite neoplatí, a je jedno, či ide o malé alebo veľké klamstvo. Zároveň sa neriaď ani tým, čo ti vravia kamarátky v snahe pomôcť ti, vždy buď sama sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.