instagram/about.desiree

Milovať niekoho, to chce občas poriadne pevné nervy. Najmä, ak už máte nejaké tie roky spoločného života za sebou a dostali ste sa aj k spoločnému bývaniu. Práve spolunažívanie o vás odhalí rôzne tajomstvá či zvyky, ktoré tomu druhému nemusia vyhovovať. A nie len to.

Rôzne prekvapenia či nedorozumenia v „hniezdočku lásky“ sú potom predmetom hádok. Niektoré dôvody berieme príliš vážne, iné sú priam úsmevné.

Tak čo, poznáš nasledujúce dôvody na výmenu názorov aj z osobnej skúsenosti?

Na toto treba odborníka

Vyhasnutá žiarovka či padnutý obraz. To sú drobnosti, ktoré ľahko zvládneš opraviť doma aj sama, poprípade s tým budeš pár dní otravovať svoju polovičku, až kým to konečne neurobí.

Osobitou skupinou sú však práce, na ktorých by bolo ideálne zavolať odborníka, čo tvoj drahý nepovažuje za riešenie. Myslí si totiž, že to hravo zvládne aj sám. A potom trávite celý deň hádkou pri práci, na ktorú nadávate a hádžete vinu za to, že sa vám nedarí, z jedného na druhého. Poučíte sa do budúcna? Nie.

Všade samé oblečenie

Nebudeme sa hrať na dokonalé, aj ženy rady hádžu svoje oblečenie kade-tade, no stále je to viac doména mužov. Ponožky nechajú ležať tam, kde ich vyzuli a trenky ležia tesne vedľa koša na bielizeň. Nehovoriac o tričkách, ktoré sa nachádzajú na každej stoličke.

Môžeš sa opakovať ako papagáj, aby to upratoval hneď, tu ti ani krik nepomôže.

A všade samé vlasy

Aby sme sa pozreli aj do vlastného zrkadla, je tu aj niečo, čo nám majú právo vyčítať aj muži. Chudáci, tí musia neustále chodiť po našich vlasoch, aj keď sa každý druhý deň vysáva. O tom, že ich nachádzajú ešte aj na vlastnom tele, radšej pomlčíme. Veď za to nemôžeme, no kto im to vysvetlí?!

Čo budeme jesť?

Čo chceš na večeru? Vyber niečo! Toto sme mali minule! Ja na to nemám chuť. Nekúpil si cestoviny? Takto sa to nerobí … Nuž, jedlo je večným dôvodom na vášnivú diskusiu, ktorá občas môže skončiť poriadnymi nervami. Je ideálne, ak varí iba jeden a ten druhý sa mu v kuchyni radšej ani nemotá.

Upratuj, ide návšteva!

Vieš, že o chvíľu k vám príde návšteva a on si spokojne lebedí pred televíziou. Netrápi ho, že by bolo vhodné prejsť po byte s vysávačom či odpratať tú kopu oblečenia, čo mu tam leží, nech sa nemusíš hanbiť. Pre neho sú to však veci, na ktorých nezáleží. A tak, keď hostia dorazia, ani netušia, akú vojnu ste doma pred chvíľou mali.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating