Photo by rawpixel.com from Pexels

Zastavila si sa a obzrela sa okolo seba v posledných dňoch? Ak áno, čo si videla? Asi si si všimla, že svet okolo teba sa mení oveľa rýchlejšie než predtým. No je veľmi otázne, aký majú vplyv tieto zmeny na našu Zem. Aj keď si to často ani neuvedomujeme, každý z nás svojimi činmi ovplyvňuje svoje okolie. Ako bude vyzerať naša planéta o pár rokov je len na nás. Preto by sa každý mal zamyslieť nad svojím životným štýlom a zvoliť cestu, ktorá bude mať pozitívny dopad nie len na nás, ale aj na naše okolie. Toto je pár rád, ako začať žiť ekologickejšie.

Ber len toľko, koľko potrebuješ

Základom ekologickejšieho životného štýlu je brať len toľko koľko naozaj potrebujeme. Na tom že budeš šetrnejšia predsa nič nebolí. V prvom rade prospeješ našej planéte, ale aj svojej peňaženke. Šetriť neznamená trpieť, niekedy je menej viac.

zdroj: Photo by Markus Spiske temporausch.com from Pexels

Photo by Markus Spiske temporausch.com from Pexels

Oblečenie – vsaď na kvalitu

Tiež sa ti niekedy stáva, že máš plnú skriňu, ale aj tak nemáš čo na seba? Myslím, že nejedna z nás má v šatníku veci, ktoré ani nikdy nemala oblečené. Snáď všetci nosíme radšej kúsky, ktoré sú kvalitnejšie a dobre vyzerajú, než nepríjemný materiál, ktorý sa rýchlo trhá. Prečo potom kupujeme toľko oblečenia, keď ho ani nepotrebujeme? Je to ľudská hlúposť. Chceme mať čo najviac, za čo najmenej. Radšej investujme do drahších kúskov, ktoré boli vyrobené za ľudských podmienok.

Kvalitná kozmetika

Povedzme si pravdu. Veľmi malé množstvo žien pozerá pri kúpe kozmetiky na to či boli dané produkty testované na zvieratách. Niekedy si neuvedomujeme, ako im tým ubližujeme. Veď zviera je predsa živé stvorenie. Ako pri oblečení, tak aj pri kozmetike platí, že kvalita je lepšia. Nebuďme bezcitní a neuvažujme len nad cenovkou, pretože živý tvor má väčšiu hodnotu než vec. 

Investujme do našej krajiny

Môžeme byť vďačné, že naša krajina produkuje mnoho kvalitných produktov za prijateľné ceny. Dovážanie nielen škodí ovzdušiu, ale aj znečisťuje moria a produkuje nadbytočný odpad. Vážme si všetko, čo nám Slovensko ponúka. Kupujme domáce výrobky a podporme tým našu krajinu, naše moria, našu Zem. 

Recykluj!

Nemyslím tým iba smeti. Recyklovať môžeme množstvo rôznych vecí. Napríklad aj oblečenie, nábytok a nesmieme zabúdať ani na jedlo. Aj keď sa to nezdá, často kupujeme potraviny, ktoré napokon vyhodíme. Všetci sme si rovní a všetci máme rovnaké právo jesť aj žiť. Uvedom si, že jedlo nie je samozrejmosť. Je to niečo, začo by sme mali byť všetci vďační. 

zdroj: Photo by Lisa Fotios from Pexels

Photo by Lisa Fotios from Pexels

Šír myšlienku ekologického života a začni od seba. Jeden človek planétu nezachráni, ale spolu máme silu zmeniť tento svet. Obklopuj sa preto ľuďmi, ktorí majú chuť niečo zmeniť. S týmto článkom ako aj so šírením ekologickej myšlienky mi pomohla moja najlepšia kamarátka. Prwtože spolu dokážeme viac.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife