Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash
Myslím si, že mnohé z nás zažili pocit, keď chceli byť krajšie či múdrejšie, a to všetko len pre jediného chlapca.

Videla si vo filmoch ako ľahko si krásne dievčatá obtočia chlapcov okolo prsta, a ty si na chvíľku tiež zatúžila po tejto super schopnosti. Nie však, aby si lámala srdcia každému chlapcovi. Ty si túžila len po jednom, a práve ten si ťa nevšímal. Mohla si spraviť aj nemožné, ale on na to nereagoval.

Od začiatku bol svojím spôsobom pre teba záhadou. Zaujímala ťa jeho osobnosť, povaha, a taký ten typický drsný výraz, z ktorého vyžarovalo, aby sa od neho všetci držali ďaleko, pretože si nikoho nepripustí k telu. Chcela si byť výnimkou. Lenže on nejavil záujem.

A preto si v tomto momente musíš povedať, že stačí.

Musíš nabrať trochu hrdosti a nepodliezať niekomu, kto o teba nestojí. Je to ťažké, ale aj takto to v živote chodí. Ty chceš niekoho – on chce inú – tá iná nechce jeho. Je to jedno z krutých pravidiel života, ktoré ťa nakoniec dovedie tam, kde máš byť. Verím, že všetko sa deje pre niečo, a to, že si ťa on nevšíma neznamená, že niekto iný si ťa nevšimne.

Kým ten „niekto iný“ príde, vždy môžeš opustiť realitu vo svete fantázie. Môžeš o ňom ďalej snívať, môžeš si ho predstavovať, keď čítaš nejakú knihu a hlavný hrdina ti ho pripomína. Keď budeš čítať nejaký citát a spomenieš si na neho, pretože cítiš, že niekto zažíval to isté ako ty teraz, usmej sa nad tým – všetci sme raz mali neopätovanú lásku. Nie si v tom sama.

Ale musíš si uvedomiť, že to nikdy nebude reálne, inak ti to bude neustále lámať srdce. Ľudí nemôžeš prinútiť opätovať city. Môžeš to zobrať, napríklad, ako inšpiráciu pri písaní.

Presne tak, ako som to spravila ja. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating