Drahý môj priateľ

Možno si prekvapený z toho, že sa ti ešte po tom všetkom ozývam a snažím sa ťa skontaktovať, ale medzi nami je veľa nevypovedaných slov, ktoré som ti nestihla povedať. Neočakávam od teba odpoveď, neočakávam, že sa opäť stretneme a porozprávame sa. Jednoducho chcem, aby si vedel moje vysvetlenie.

Hovorí sa, že akonáhle prestaneme po niečom túžiť, dostaneme to. V mojom prípade to bola láska. Láska od teba.

zdroj: pexels.com

Trvalo mi dlho, kým som sa vyrovnala sama so sebou a začala som sa milovať. Uzavrela som sa do seba a snažila sa usporiadať si svoje myšlienky. Nechcela som nikoho, kto by stál po mojom boku, mohol ma milovať, pomáhať mi, keď som to potrebovala. Mojou túžbou nebolo zamilovať sa a dostávať od niekoho lásku. Ale ty akoby si to všetko ignoroval a aj napriek tomu si sa o mňa začal zaujímať. Spočiatku som si myslela, že sme boli iba ľudia, ktorí sa často stretnú na ulici, v potravinách alebo na prechádzke. Pripadal si mi ako chlap, ktorého jediným cieľom bolo udržiavať kontakt zo slušnosti, nič iné som za tým nehľadala. Nechcela som za tým vidieť nič iné, pretože by som nebola schopná opätovať ti city.

Ako čas plynul, ukázal si mi, že o mňa stojíš. Kupoval si mi kvety, ktoré som vždy poctivo dávala do vázy a pekne ti za nich poďakovala. Skladal si mi básne o živote, spieval si mi pesničky a rozosmieval si ma, keď mi bolo do plaču. Za to všetko ti však ďakujem.

zdroj: pexels.com

Áno, je to aj moja vina. Skoro každé tvoje pozvanie, o ktorom som si myslela, že to bude čisto kamarátsky strávený čas, som prijala a dávala som ti šance na to myslieť si, že by som ti mohla lásku opätovať. Dovolila som ti myslieť si, že cítim to isté a chcem niečo viac ako len kamarátstvo. A to mi, môj drahý priateľ, odpusť, pretože som si až príliš neskoro uvedomila, čo mohli moje slová znamenať.

Nechcem od teba to, aby si sa na mňa znova usmieval, keď ma niekde uvidíš. Nechcem, aby si sa mi ešte pozdravil alebo ma pozval na večeru. Chcem sa ti len za to všetko ospravedlniť. Strach z lásky ma naplnil natoľko, že som nemohla normálne rozmýšľať a dovoliť ti byť mojím partnerom v živote. Je mi to ľúto. 

S pozdravom
Tvoja bývalá priateľka

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.