Drahá žena, drahé dievča,

viem. Máš strach z lásky a neveríš na ňu. Už dosť bolo bolesti, sĺz a smútku. Uzavrela si svoje srdce, dala naň zámky a nemyslíš si, že sa tak skoro niekto nájde, kto by našiel kľúče od tvojho srdca a odomkol zámky. Nevyčítam ti to. Máš na to právo. Častokrát sa sklameme a nemáme chuť sa do niečoho nového púšťať. Naše hodnoty a naše presvedčenia nám to jednoducho nedovolia. Ver však, že určite sa raz nájde niekto, kto sa bude správať k tebe s rešpektom a s pokorou. Niekto, kto bude vďačný za čas strávený s tebou. Veľakrát sa nám stane, že sa zamilujeme a máme obrovské očakávania. Potom sme smutné, chceme na všetko rýchlo zabudnúť a posunúť sa ďalej. Avšak niekedy to nie je správne. Veci musíme prijať, nie od nich utekať.

unsplash.com

Máš plné právo sa hnevať na všetko a všetkých. Máš plné právo byť smutná. No to, že v živote teraz nemáš niekoho, kto by ťa urobil šťastnou, neznamená, že musíš byť nešťastná sama so sebou. Celý život sme v podstate sami. Prečo teda nie sme tou najlepšou spoločnosťou sami pre seba? Jediná osoba, s ktorou budeš navždy si ty, drahá moja. Preto si váž samú seba, nepochybuj o sebe a snaž sa byť pre seba najlepšou spoločnosťou. Ak teraz vieš, že nie si pripravená mať vzťah s niekým iným, vytvor si vzťah sama so sebou. Kedy si sa naposledy pochválila za niečo alebo odmenila? Miluj život sama so sebou. Máš okolo seba skvelých priateľov a rodinu.

Nemusíš byť preto smutná, ak momentálne nikoho neľúbiš. To neznamená, že už nikdy nepríde do tvojho života nikto, koho by si vedela milovať úprimne. Si mladá a preto nebuď sklamaná z lásky.

pexels.com

Prosím, nestrácaj nádej v krajšie zajtrajšky. Prosím, nehovor, že pravá láska neexistuje a že každý ťa len využíva. Ver v lásku. No najskôr sa nauč milovať samú seba. Len tak môžeš úprimne milovať jedného dňa niekoho iného. Láska je trpezlivá a preto buď trpezlivá aj ty. Ver v ňu a uvidíš, že raz príde do tvojho života vtedy, keď to budeš najmenej čakať.

Tá láska bude nezabudnuteľná. Ver mi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.