instagram.com/miriam.kalisova

Výchova detí je zodpovedná úloha. Je si toho vedomý každý rodič. Známa moderátorka Miriam Kalisová tvrdí, že neexistuje „zlé dieťa“. O tejto problematike bližšie informovala na svojom instagramovom profile. Nezabudla dodať, ako veľmi ľúbi svoju dcéru Miu.

Deti sú naším zrkadlom

Každému z nás udelil život silné lekcie. Výnimkou nie je ani známa moderátorka a napriek všetkým skúsenostiam by nič nemenila.

„Nie preto, že by som nerobila chyby. Nie preto, že by som nechcela vynechať pár preplakaných nocí, ale preto, že keby čokoľvek hoci aj vylepším vo svojej minulosti, nebola by tu ONA,“ vyjadrila sa mamička Miriam.

Svoju dcéru vníma ako malú ženu, pretože jej každý deň odzrkadľuje, čo robí dobre, ale aj zle. To jej koniec-koncov vytvára príležitosti na ďalšie zlepšenie.

View this post on Instagram

..už vyše týždňa som bez tohto môjho dievčatka 😏 …bol piatok 6.marca, keď som ju viezla k mojim rodičom na prázdniny, lebo malo byť pekné počasie a dlho sa nevideli…cestou na stredné Slovensko v rádiu hovorili o prvom prípade koronavírusu na Slovensku…dohodli sme sa, že po ňu o týždeň prídem…situácia sa ale zmenila…za týždeň 😔 …z lásky k nej a mojim rodičom zostávam v Bratislave a neviem, ako dlho to ešte takto bude..na jednej strane viem, že tam v lese na samote s mojimi rodičmi je nielen ona, ale aj oni v bezpečí…..majú tam 13 novonarodených ovečiek, sliepky na vajíčka, kozičky, pivničku plnú vypestovanej zeleninky, maminka pečie úžasné kváskové chleby..sú absolútne sebestační a v bezpečí.. ale tu v Bratislave človek fakt nevie, či v sebe ten vírus má, alebo nie, keďže bezpríznakové obdobie môže trvať aj dlhšie, ako 2 týždne..buďme zodpovední 🙏🏻 ..prosím..nechoďme medzi ľudí, nenavštevujme sa, zostaňme doma, varme z toho, čo doma máme a do obchodov choďme v naozaj hraničných situáciách 💛 ..moje dievčatko mi veľmi chýba, ale #zostavamDoma #smeDoma #ajKedKazdaNaInomMieste . . . #smeVtomSpolu #ItIsAllAboutFindingTheCalmInTheChaos🙏🏻 #prayforeachother #ostavamDoma

A post shared by Miriam Kalisová (@miriam.kalisova) on

Neexistuje zlé dieťa

„Deti nám vždy svojim správaním ukazujú, na čom máme popracovať. Je ľahké zhodnotiť dieťa, že je nezvládnuteľné, zlé a podobné reči, pri ktorých mi teda príliš dobre nie je,“ úprimne sa vyjadrila.

Podľa jej slov sú častým problémom rodičia a nie deti. Tvrdí, že v tomto prípade by jej dali za pravdu aj odborníci. „Väčšinou treba pracovať s rodičmi. Prestaňme sa tváriť, že nás sa netýka, aké sú naše deti. Sú nám odrazom. Bezpodmienečne,“ odkazuje známa moderátorka.

Apeluje na to, aby rodičia venovali väčšiu pozornosť svojim deťom, pretože sú barometrom domácnosti, v ktorej žijú. Hoci môžu byť ešte malé, vnímajú všetko a ich pozornosti neuniknú ani partnerské hádky.

Nezatvárajme si oči pred pravdou

Vo svojom príspevku informuje, že situácií rovnako nenapomáha, keď sú spolu dvaja ľudia iba kvôli deťom. Vysielajú im tak negatívnu energiu a tá ich koniec-koncov veľmi ovplyvňuje.

Vždy vieme zmeniť a zlepšiť svoju životnú situáciu. Stačí na tom len pracovať. Prečo by sme nemali byť našou najlepšou možnou verziou? Zaslúžia si to obzvlášť naši najdrahší.

„Nerodia sa dobré a zlé deti. Rodia sa čisté bytosti, ktoré chcú od nás vedieť, ako tu na tejto Zemi majú žiť. To, čo od nás „odkukajú“ v detstve, to potom žijú. Skúsme im dať do vienka okrem načančaného drahého kočíka a výbavičky to najcennejšie,“ odkazuje Miriam Kalisová.

View this post on Instagram

…často sa ma ľudia pýtajú, čo by som zmenila vo svojom živote, keby som sa mohla vrátiť v čase…moja jednoznačná odpoveď je vždy, že nič…nie preto, že by som nerobila chyby..nie preto, že by som nechcela vynechať pár preplakaných nocí…ale preto, že keby čokoľvek hoci aj vylepším vo svojej minulosti, nebola by tu ONA..malá žena, ktorá mi každým dňom zrkadlí všetko, čo robím dobre…ale aj zle🙏🏻 ..deti nám VŽDY svojim správaním ukazujú, na čom máme popracovať…je ľahké zhodnotiť dieťa, že je nezvládnuteľné, zlé a podobné reči, pri ktorých mi teda príliš dobre nie je…väčšina terapeutov by mi určite dala za pravdu, že keď prídu rodičia s "nezvládnuteľným a zlým" dieťaťom na terapiu, väčšinou treba pracovať s rodičmi..prestaňme sa tváriť, že nás sa netýka, aké sú naše deti..sú nám odrazom..bezpodmienečne…a čím skôr začneme na sebe pracovať, tým skôr sa "napraví" aj správanie našich detí 🙏🏻 ..dôverujme ich prejavom a berme ich ako barometer toho, ako na tom sme…keď si myslíte, že vaše deti vás nepočujú, ako sa doma s partnerom hádate a žijete spolu "len kvôli deťom", tak sa skúste zamyslieť nad tým, akú energiu z vás asi môžu cítiť 🙏🏻 ..pracujme všetci na sebe, aby z nás boli lepší ľudia..všetci do jedného..každý jeden človek z nášho okolia si zaslúži mať po svojom boku najlepšiu verziu z nás 💛 …a na záver dnes…NIE, nerodia sa dobré a zlé deti 🙏🏻 ..rodia sa čisté bytosti, ktoré chcú od nás vedieť, ako tu na tejto Zemi majú žiť…to, čo od nás "odkukajú" v detstve, to potom žijú..skúsme im dať do vienka okrem načančaného drahého kočíka a výbavičky to najcennejšie 🙏🏻💛 ..netvárme sa, že je v poriadku, keď sa mama s ocinom denne hádajú a kričia po sebe…neučme malé dievčatká, že je v poriadku, keď muž na ženu zdvihne ruku..neučme malých chlapcov, že agresiou si podmania okolie..učme naše deti láske a rešpektu k iným bytostiam…prosím 🙏🏻 ..iba takto môžeme zmeniť svet..máme to v rukách…každý jeden rodič 💛 ..ak sa tieto moje slová niekoho z vás dotkli, tak sa vás dotknúť mali..všetko máme vždy vo svojich rukách a náš život je výsledkom našich rozhodnutí…skúsme všetci prebrať plnú zodpovednosť za každý náš krok 🙏🏻 . #usmejSaMatka🌞

A post shared by Miriam Kalisová (@miriam.kalisova) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News