Photo by KaLisa Veer from Unsplash

Akonáhle ťa partner podvedie, niet cesty späť. Nič už nebude také ako predtým, hoci by si mu chcela možno odpustiť. Ublížil ti a sklamal tvoju dôveru. Avšak existujú aj ďalšie spôsoby, ktoré privedú vzťah postupne ku koncu. Portál IHeartIntelligence, Cosmopolitan a Beliefnet uviedli ďalšie bolestivé problémy.

Lož má krátke nohy

Dôvera je výnimočná tým, že sa buduje celé roky a dokáže sa rozpadnúť v priebehu niekoľkých sekúnd. Klamstvo môže byť spúšťačom všetkých problémov. Akonáhle ťa partner v tomto smere zradí, napráva sa to veľmi ťažko. Ak vôbec. Bez dôvery sa nezaobídete, ako to teda dať dokopy, keď aj srdce je zlomené?

Tichá domácnosť

Nedostatok komunikácie, či zámerné mlčanie, sa často používa na účel pomsty partnerovi. Lenže všetko sa tým iba zbytočne komplikuje. Keď nehovoríme o problémoch, ktoré nás trápia, dusíme ich v sebe a ten tlak naďalej rastie. Potom príde jeden moment, kedy doslova vybuchneme a všetko navôkol sa zničí. Ak máte možnosť, porozprávajte sa. Vďaka jednému úprimnému rozhovoru môžete predísť emočnej katastrofe.

Manipulácia

Rovnocennosť. Harmónia. Aj toto sú piliere, ktoré by mali tvoriť pevný základ vzťahu. Prečo má potom niekto nutkanie ovládať svojho partnera? Deje sa to často, ale nedá sa to ľahko rozoznať. Mala by si byť však opatrná, aby si náhodou po rozchode nezostala bez ničoho. Nebudeš mať žiadne sny, ciele, ani život. Existovala si iba pre neho, pretože to tak chcel. Nie si nikoho bábka na špagátikoch. Nedovoľ, aby sa s tebou zahrával.

Vzťah s diktátorom

Bez kompromisu, či zlatej strednej cesty, sa veľmi ťažko na niečom dohodnete. Keď dôjde k hádke, mali by ste si uvedomiť, že ste to vy dvaja proti problému, nie proti sebe. Avšak je to veľmi ťažké, ak sa tvoj partner pozerá iba na seba a vždy musí byť všetko podľa neho. Pamätaj, si vo vzťahu, nie v diktatúre. A práve tej treba ukázať, s kým má tú česť.

Žiadna náklonnosť

Každý z nás potrebuje jemný prejav lásky. Pocit, že niekomu na nás naozaj záleží. Neznamená to, aby ste teraz boli ako dve prísavky. Len sa o seba zaujímajte. Komunikujte spolu, zaujímajte sa jeden o druhého, riešte svoje problémy a nezabudnite sa na konci dňa jemne pohladiť. Nemusí to predísť k veľkej intímnosti, ale jedno úprimné objatie, či milý bozk do vlasov je niekedy presne to, čo potrebujeme. Hoci sú to malé gestá, majú na nás silný účinok.

Ponižovanie

Ste rozdielni. Môžeš byť v niečom lepšia ako on a platí to aj opačne. Prečo by ste však mali medzi sebou súťažiť? Prečo by ste sa mali predbiehať, kto je v čom lepší? Je to nezmyselný čin, ktorý vo vzťahu vyvoláva zbytočné intrigy. Časom by to mohlo prejsť do vážnej roztržky, kedy by ste na sebe špliechali iba kritiku a namiesto lásky by ste zažívali ponižovanie. Ani jeden z vás nie je nadriadený, či podriadený. Máte si byť rovnocenní. Inak by ste si mohli veľmi ublížiť.

Zdroj: IHeartIntelligence, Cosmopolitan a Beliefnet

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating