pexels.com

Keď sa rozhodneš milovať chlapca, ktorý sa nenávidí, nebude to ľahké. Keď otvoríš svoje srdce niekomu, kto nie je schopný mať rád v prvom rade sám seba, tvoj boj s láskou prehráš už hneď na začiatku. Aj keď si to spočiatku hneď neuvedomíš, pretože budeš mať na očiach pomyselné ružové okuliare.

Chlapec, ktorý sa neznáša sa od iných dosť odlišuje. Je to vidno už na prvý pohľad, lenže teba to  „niečo“ pritiahne kvôli jeho tajomnosti do ktorej zahaľuje svoje pravé emócie, aby ťa zbalil. Venuje ti všetku svoju pozornosť aj keď mu zo začiatku trochu dlhšie trvá pozvanie na rande. Jeho vnútro zvierajú kŕče pochybností či si vôbec zaslúži lásku, pretože sa neznáša a vidí sa len v horšom svetle. No napokon to skúsi, pretože je zvedavý. Túži konečne okúsiť niečo, čo ešte nezažil. Aj za cenu, že ti na konci jeho rozprávkovej cesty zlomí srdce…

zdroj: unsplash.com

Chlapec, ktorý sa nenávidí, veľmi dobre vie, aký dokáže byť život krutý a preto sa ti snaží ukazovať všetko pekné a dobré. Poblázni ti hlavu myšlienkou, že on bude tvojím ochrancom už do konca života. Nikdy ti neublíži a ani ťa nepodvedie. Veď si predsa to najkrajšie, čo ho v živote postretlo. Si svetlom jeho chmúrneho života plného zlosti a hnevu, ktorý sa v ňom neustále hromadí. Sám si je dobre vedomý, že si ťa k sebe musí bezpodmienečne pripútať sladkými rečami a vášnivými nocami, kedy v posteli myslí, samozrejme, väčšmi na teba než na seba, pretože inak by sa ti otvorili oči. Zistila by si, aký je zvnútra prehnitý a skazený, a on by ťa navždy stratil. Inú by si už určite nenašiel…

Chlapec, ktorý k sebe prechováva hnev, nie je dobrým človekom, aj keď sa ti v rámci romantického poblúznenia môže javiť, že takým je. Že je tvojim skutočným princom, ktorý ťa ochráni pred všetkým zlom na svete, pričom tým najväčším zlom je on sám. Zistíš to, až keď bude neskoro a tvoje srdce roztriešti na milión drobných kúskov. Bude ti trvať roky kým sa z takého rozchodu spamätáš, pretože kým ty si milovala čistou a nezištnou láskou, on sebecky manipuloval s tvojím srdcom, aby vôbec dokázal sám so sebou žiť.

Chlapec, ktorý má svoje srdce čierne a skazené, chlapec, ktorý je plný zlosti a nenávisti, si naozaj nezaslúži tvoju pozornosť. Nech je akokoľvek krásny a nech sa pred tebou akokoľvek veľmi hrá na milého, dobrého a starostlivého priateľa, maj na pamäti, že človek, ktorý týmito vlastnosťami skutočne disponuje, nemusí ich potvrdzovať sladkými rečičkami. Človek, ktorý ti nikdy neublíži, to nemusí vysloviť. Človek, ktorý ťa má úprimne rád a ktorý ťa nesmierne miluje, to väčšmi dokazuje, než o tom neprestane hovorí.

zdroj: pexels.com

Keď najbližšie narazíš na chlapca, ktorý sa príliš neusmieva a šíri sa vôkol neho zvláštna aura melanchólie, smútku, tajuplnosti a skrytého hnevu, nebuď zvedavá a neprihovor sa mu. Keď uvidíš chlapca, ktorý sa neustále zahaľuje do čiernej, aby čo najviac zakryl všetky svoje modriny a jazvy, spôsobené nevraživosťou voči sebe samému, neprisadni si k nemu. Nesnaž sa zachrániť niekoho, kto sa rozhodol prežiť svoj život v mizantropii. Nezmeníš ho, pretože on sa nechce zmeniť. Jediné, čo chce, je využiť tvoje dobré srdce, a potom ho krvácajúce zahodiť do smetí. A to si naozaj nezaslúžiš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife