Nikdy nevieš, kto bude tvoj posledný partner. Môžete sa hľadať roky, pretože pravej láske to trvá. No ak máš práve teraz vzťah, podľa týchto vecí môžeš tušiť, že vám to vydrží navždy. Sú to veci, ktoré by mali byť základ pre silný vzťah, ktorý vydrží všetko.

 1. Láska a náklonnosť – zamilovanie je niečo, čo robí vzťah krásnym počas prvého roka. Dôležité je, aby ste si dokazovali lásku aj potom, keď to „pozlátko a ružové okuliare“ opadnú. Dotyky, objatia a bozky sú nevyhnutnosť.
 2. Otvorená komunikácia – rozprávať sa je základ. Myslím si, že vieš, že vďaka komunikácii sa dá vyriešiť 98% problémov. Keď si všetko viete vyrozprávať, vzťah má budúcnosť.
  zdroj: Free photo from Pexels
 3. Rešpektovanie voľnosti – rešpektovanie toho, že tvoj partner má nejaké záujmy, ktoré nesúvisia s tebou. Priateľov, koníčky a chce tráviť čas aj inak, než doma pozeraním filmov.
 4. Spoločné priority – bez nich to totiž nejde. Oni sú niečo, čo vzťah formuje do budúcnosti. S nimi ste poháňaní dopredu, neustále na vzťahu pracovať.
 5. Rande – tento bod je veľmi dôležitý. Aj keď ste vo vzťahu už dlhšie, nikdy by ste nemali zabúdať na rande. Pekne sa obliecť, ísť na večeru, do kina a poprechádzať sa po večernom meste. Vďaka tomu bude medzi vami neustále vášeň.
 6. Dobré vzťahy s okolím – aby bol váš vzťah bez zbytočného napätia, je dôležité, aby ste obaja dobre vychádzali s rodičmi toho druhého a s priateľmi. Dobré vzťahy patria medzi základné veci.
  zdroj: Photo by Artem Beliaikin from Pexels
 7. Úcta voči druhej osobe – úcta je podobná rešpektu. Aby vzťah fungoval, musíte sa mať v úcte a zbytočne moc nevtipkovať. Mohlo by sa vám to vypomstiť.
 8. Hobby – jednoduché hobby, ktoré budete robiť spoločne. Je jedno, či pôjde o šport, čítanie, cudzie jazyky alebo varenie. Keď budete mať spoločnú vec, ktorá vás spája, vzťah budete posilňovať.
 9. Vernosť – tu nie je potrebné nič viac. Vernosť je samozrejmosť.
 10. Počúvať jeden druhého – pri tomto bode je dôležité, aby si vedela partnera viac počúvať, menej hovoriť a neskákať do reči. Aby si naozaj vnímala to, čo hovorí. Samozrejme, opačne by to malo platiť tiež.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.