Teleráno patrí k neodmysliteľnej súčasti našich ranných rutín. Často si ho púšťame len tak do pozadia počas toho, ako sa chystáme do školy alebo do roboty. O to väčší šok nastal, keď TV Markíza oznámila na svojej stránke, že jedna zo stálych moderátorských dvojíc už čoskoro skončí.

Momentálne sa v Teleráne striedajú tri moderátorské dvojice – Lenka Šóošová a Roman Juraško, Kvetka Horváthová a Tomáš Juríček a tiež Adriana Poláková a Daro Richter. Práve posledná spomínaná dvojica už čoskoro zmizne z televíznych obrazoviek.

Podľa informácií Televízie Markíza si ich budeme na obrazovkách užívať ešte do konca júla. Aďka spolu s Darom moderovali Teleráno už od roku 2007 a veľmi im to spolu pred kamerami ladilo. Vzájomne sa dopĺňali aj svojím humorom a jednoducho sme si na nich už zvykli.

Pre odchod z programu sa ako prvá rozhodla cukrárka Adriana Poláková. Jej dôvod je však romantický – chce sa odsťahovať za svojím priateľom do Rakúska. Kvôli nemu sa dokonca začala učiť aj po nemecky, pretože doteraz sa dorozumievali len v anglickom jazyku. Počas pandémie s ním viac nie je ako je, a zaľúbenci sa rozhodli, že konečne chcú žiť bok po boku. Dokopy sa dali v roku 2017. Keďže nebýva blízko hraníc, dochádzanie do ranného vysielania by bolo priam nemožné.

Určite nešlo o jednoduché rozhodnutie. „V Markíze opúšťam skvelých kolegov, na Slovensku mám rodinu, priateľov, podnikanie. Samozrejme, že so všetkými ostávam naďalej v kontakte. Paradoxom však je, že s priateľom som sa zoznámila práve v Teleráne, kde bol pred mnohými rokmi ako hosť v čase, keď ešte býval a podnikal na Slovensku, a kvôli nemu teraz z Telerána odchádzam,“ prezradila Adriana pre Televíziu Markíza.

Po Aďkinom rozhodnutí opustiť obľúbenú rannú reláciu sa tak rozhodol aj Daro. Chcel, aby spoločné roky strávené v Teleráne ukončili spoločne, takže z obrazoviek odídu naraz. „Som vďačný za každú minútu a každé jedno vysielanie. Teleráno som mal vždy rád a rád ho budem mať i naďalej ako divák,“ prezradil pre Markízu obľúbený moderátor.

14 rokov nie je krátky čas a z dvojice Adriana Poláková a Daro Richter sa nestali len pracovní kolegovia, ale aj dobrí priatelia. O to krajšie je ich rozhodnutie odísť spoločne. Je teda otázkou času, koho namiesto nich na obrazovkách uvidíme. Koho by si si tam vedela predstaviť?

Budú ti chýbať?

Zdroj: telerano.markiza.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.