Photo by Alex Iby on Unsplash

Viem, že mi neveríš. Teraz si myslíš, že niekoho milovať znamená bojovať za neho. Samozrejme, ak máš niekoho rada, nevzdáš sa ho. Avšak niektoré veci, ktoré sa stanú, neovplyvníš.

Ten muž, ktorého ľúbiš, ťa neľúbi úprimne. Chce niekoho iného a vidím na tebe, ako sa trápiš. Bojuješ, snažíš sa a napriek tomu sa nič nedeje.

No občas niekoho milovať znamená to, že ho opustíš. Dáš mu voľnosť a to, po čom túži on. V kútiku duše to vieš ale nechceš si to priznať – bude šťastnejší pri niekom inom a nie pri tebe.

Nasilu lásku neudržíš. Čím viac na ňu budeš tlačiť, tým viac bude bolieť a vzďaľovať sa ti. Je to ako rana, ktorá bolí.

Zachovaj si radšej pekné spomienky a neponižuj sa pred žiadnym mužom. Samozrejme, niekedy to všetky robíme len preto, pretože naše srdce a láska nemá hraníc. Potom to však nie je reálna láska ale len chcenie. Majetníctvo, že niekoho chceš len preto, aby ho nemal niekto iný.

Keď však opustíš niekoho, koho ľúbiš len preto, aby si mu dala voľnosť a slobodu, je to dar. Až časom sa ukáže, či mu na tebe záležalo. Pochopí, že si bola natoľko empatická a milujúca, že si mu dala čas a priestor. Ak mu to však vyjde s niekým iným, je to v poriadku. Navždy bude spomínať na teba v dobrom. Bude na teba spomínať ako na osobu, ktorá mu umožnila nájsť pravú lásku.

Niekedy aj toto znamená milovať, no odísť.

Ak ťa opúšťanie veľmi bolí, premietni si to na seba. Bola by si ty ochotná zostať s mužom, ktorého máš rada, no neľúbiš ho, len preto, pretože by to chcel on? Nebola by si tiež šťastnejšia, keby pochopil, že ho budeš mať ešte viac rada, keď ťa „nechá ísť“ a dá ti priestor na hľadanie lásky?

Verím, že vieš, aká je správna odpoveď.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating