Žena

Žiadna z nás nie je bez viny. A ani jedna nie je dokonalým človekom, ktorý robí vždy a všetko správne. Nič ako „správne“ totiž neexistuje, je to len o uhle pohľadu. Stále sa nájde niečo, na čo časom zmeníš názor a možno si povieš, že by si isté veci, rozhodnutia a skutky urobila inak, ak by sa dal vrátiť čas. Chyby z minulosti nevymažeš, no môžeš ich napraviť.

Nezáleží na tom, či sú staré mesiac alebo 3 roky. I keď to už nezmeníš, neznamená to, že následky nemôžu byť miernejšie. Najmä, ak si uvedomíš, že ty si tá, ktorá by si mala a mohla priznať vinu, niesť na svojich pleciach zodpovednosť, či mať tú moc dať do poriadku niečo, čo sa ešte dá.

Chyby z minulosti sa dajú napraviť

Je to nádherné a veľké gesto, ak sa postavíš čelom k niečomu, čo nemusí byť ľahké a dokážeš svetu naokolo, že sa pred ničím neskrývaš. Občas je síce jednoduchšie nechať veci len tak plávať a už nikdy ich z minulosti nevyťahovať, no nie vždy je to aj správne. A ak máš vo svojich rukách kľúč k tomu, ako zahojiť staré rany a krivdy, tak prečo ho nevyužiť?

Koľkokrát si si už v živote povedala, že ak by sa dal vrátiť čas, spravila by si to a tamto? Ako často si myslela na to, čo všetko by sa zmenilo, ak by si niečo urobila inak? Nepotrebuješ stroj času, aj dnes môžeš vstať a napraviť to, čo sa ešte dá.

Jediné, čo budeš ľutovať, bude to, že si to neskúsila. Nie to, že si spravila všetko, čo bolo naozaj v tvojich silách. Snaha je vždy lepšia ako nečinné prizeranie sa na to, ako sa veci pokazili a nikto ich nechce a neplánuje napraviť. Buď ty tá, ktorá naberie odvahu a postará sa o to, aby ťa chyby z minulosti viac netrýznili.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife