Vzťah s kamarátkou

Mať dobrý vzťah so svojou kamarátkou je nad zlato. V živote sa však môžu prihodiť rôzne situácie a niekedy sa od seba, bohužiaľ, môžete vzdialiť. Je ti to ľúto a chceš to napraviť, aby ste si boli znova blízke? Pomôžu ti v tom tieto 2 tipy.

Komunikácia je základ

A to nielen v partnerskom zväzku, ale aj v akomkoľvek inom. Preto ani vzťah s kamarátkou nie je výnimkou. Cítiš, že potrebuješ jej niečo povedať, aj keď to možno nie je niečo úplne príjemné? Buď k nej úprimná a urob to tak. Nesnaž sa ju však z toho obviňovať, aby to nevyznelo, že ona je tá najhoršia na svete.

Choď na to z opačnej strany a povedz, že ako to mrzí práve teba a ako sa cítiš ty, keď sa správa tak alebo inak. Vďaka takejto šetrnejšej komunikácii bez obvinení sa aj tvoja kamoška dokáže uvoľniť, naozaj si ťa vypočuť a zamyslieť sa nad svojím správaním, ktorým ti nejakým spôsobom ubližuje.

Nemaj očakávania a zmierni svoje ego

Možno sa vzďaľujete od seba kvôli tomu, že keď ti nenapíše ona, tak ty si si povedala, že to nebudeš robiť ani ty? Kamarátstvo je veľmi zaujímavým javom kvôli tomu, že častokrát dávame viac, ako dostávame. Ale robíme to z úprimnou láskou, keď toho človeka teda naozaj máme radi.

Čo ak práve teraz tvoja kamarátka prežíva to najťažšie obdobie vo svojom živote a jednoducho nemá odvahu, silu a ani chuť niekomu sama zavolať? Alebo proste nechce, aby si ju ľutovala a nechce ťa zaťažovať svojimi problémami. Neočakávaj od kamarátstva to, čo očakávaš od partnerského vzťahu. Tvoja kamoška je tu preto, aby ťa podržala aj v tých najhorších chvíľach napriek tomu, že nie ste v každodennom kontakte.

V tomto našom článku sa dočítaš o veciach, ktoré ti pomôžu nájsť rovnováhu medzi kamarátkami a partnerom. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife