Plač

Často bývaš v živote sklamaná alebo zažívaš využívanie? Rozmýšľaš čím to je? Chceš žiť šťastnejšie a očakávaš, že tvoje okolie, rodina a kamaráti sa budú správať tak, ako ty. Stále dávaš a dávaš bez toho, aby si to niekto vážil. Vždy sa snažíš pomôcť, keď ťa niekto požiada. Jednoducho si taká.

Ale jediné, čo od toho očakávaš, že keď budeš potrebovať pomoc ty, dostaneš rovnakú ochotu. Očakávaš, že dostaneš od ľudí to, čo si im dávaš ty. Myslíš si, že každý je taký, ako ty a bude sa správať rovnako. Samozrejme, to, čo ty urobíš pre niekoho, v rovnakej miere očakávaš späť. Bohužiaľ, si na omyle.

Krik
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Takto to v dnešnom svete nefunguje, spravodlivosti alebo rovnocennej výmeny sa nemusíš niekedy dočkať vôbec. Ako sa hovorí, za dobrotu na žobrotu. Ľudia sú sebeckí a veľakrát ťa iba využijú k vlastným zámerom, aby z celej situácie profitovali oni. A ty si myslíš, že robíš dobrú vec a nakoniec na to sama doplatíš alebo získaš ešte menej.

Preto sa zamysli a spomeň si, čo si doposiaľ urobila a ako sa ti to vrátilo. Uvedom si a prestaň od ľudí očakávať, že dostaneš naspať vždy to, čo im dávaš. Pretože nie každý ma rovnaké srdce ako ty. Ak nechceš byť v živote častokrát sklamaná, prestaň takto myslieť a zmeň svoje správanie. Bude sa ti žiť ľahšie.

Týchto 7 užitočných rád si zober k srdcu

1. Ľudia nie sú rovnakí
2. Čo je samozrejmé pre teba, nie je automatické pre kohokoľvek
3. Čo je normálne pre teba, nie je normálne pre kohokoľvek
4. To, čo by si pre niekoho druhého urobila ty, nemusí znamenať, že by urobil aj on pre teba

Hadka
zdroj: Pexels/RDNE Stock project

5. To, čo niekomu dáš, ti ten druhy pravdepodobne nikdy nevráti
6. Rátaj s tým, že veľa ľudí prirodzene neocení tvoju snahu a je tiež možné, že ti nebude ani vďačný
7. Tvoje dobré skutky nemusia byť vždy dobrom oplatené

Netvár sa, že si obeť a vytvor si hranice pre ľudí, ktorí ťa využívajú. Prestaň sa stretávať s tými, ktorí ťa zhadzujú a nepodporujú. Rob pre druhých toľko, koľko sama uznáš za vhodné, ale nenechávaj sa využívať alebo si ničiť svoj život. Každá si zaslúžime to pekné, tak sa nebráň a dopraj si to a neočakávaj to od druhých.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife