Smutna žena

Častokrát sa nepozeráš na svoje chyby, ktoré mohli zapríčiniť zmenu správania tvojho najbližšieho. Klameš sama seba a viníš druhých, že ti ublížili a zmenili sa. Prečo sa v prvom rade nepozrieš na seba, nehľadáš chyby na sebe? Či ty a tvoje konanie nespôsobilo niečo. Možno je to opačne a ty si tá, ktorá ublížila danej osobe a nie ona tebe. Naozaj si obeť ty?

Najskôr si treba, ako sa hovorí, poupratovať prach pred svojimi dverami a potom sa pozerať na správanie iných. Netreba kydať na niekoho, aký je a akú ma povahu, pokiaľ nevieš príčinu toho, prečo je taký. Skús si rozumne vydiskutovať konflikty. Nepočúvaj len jednu stranu, ktorá ti niečo povedala, ak si nevypočuješ aj tú druhu a nedáš jej priestor obhájiť sa.

Konfrontácia

Najlepšie je priamo konfrontovať človeka s tým, čo sa stalo a pozerať sa na jeho reakciu, na jeho oči, či uhýba pohľadom, či sa pozerá do strán alebo rozpráva pomaly a snaží sa povymýšľať si informácie.

Ticha žena
zdroj: Pixels/Nataliya Vaitkevich

Pravé priamo počas konfrontácie zistíš, či ti klame. Neži v ilúzii, že človek, ktorý je napríklad súčasť tvojej vlastnej rodiny, nie je schopný zradiť. Častokrát to bývajú práve najbližší, ktorí ťa klamú. Snaž sa však nesúdiť, pokiaľ nemáš priame dôkazy.

Hranice

Odpúšťaj a nenechávaj stopy klamstiev na vlastnej duši. Maj dostatok trpezlivosti. Keď sa tvoj pohár naplní, tak sa neboj skoncovať s toxickými ľuďmi. Stanov si hranice, za ktoré nikto nepôjde a ktoré ťa ochránia pred rôznymi situáciami. Neklam, keď to nie je potrebné, snaž sa vždy hovoriť pravdu. Ľudia všetko nakoniec aj tak zistia.

Ruky ženy
zdroj: Pixels/ Karolina Grabowska

Ľudské masky

Každá maska raz spadne, ľudia sa veľmi radi schovávajú za masky a vedia hrať dokonalých hercov. Zaujímavé je, že každý má svoju masku, ktorá reprezentuje seba a skrýva zároveň niečo iné. Podstatné je, aká však je. Niekto sa môže javiť ako tichý a utiahnutý, no v skutočnosti je veľmi inteligentný a priateľsky. Alebo naopak, je to vysmiaty, pozitívny človek a vo vnútri osamelý klamár.

Hovorí sa, že v tých najťažších chvíľach spoznáš pravých priateľov, ale v tých  najkrajších spoznáš ich skutočne tváre. Nie každý je tu s nami v dobrom aj v zlom, tak sa nehraj na obeť a pochop, prečo sa niektorí ľudia k tebe správajú tak, ako sa správajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife