Aj keď už žijeme v dobe, kedy si nemusíš pýtať povolenie na to, ako máš žiť, či čo robiť, stále v nás drieme akýsi strach, ktorý nás bezdôvodne obmedzuje. Čo by si o mne pomysleli iní? To je otázka, ktorá možno zviazala ruky aj tebe.

Ale prečo nerobíme to, po čom naše srdce túži, iba zo strachu pred mienkou ľudí, ktorí nás vlastne nijak neovplyvňujú? Prečo si necháme ujsť príležitosti, pracujeme tam, kde nás to nebaví, či si obliekame to, čo sa nám vlastne nepáči, len aby sme niekoho „nepohoršili“?

Tvoj život je iba tvoj. Nikto ho za teba žiť nebude. Nikto ti z neho neuberie, nikto ti ho nepridá. Nikto ťa nespraví šťastnou, ak ňou nebudeš sama vo svojom vnútri.

A preto odhoď strach. Odhoď pocit hanby, ktorý nie je podložený. Odhoď všetky zábrany, ktoré ťa brzdia v tom, aby si žila podľa svojich predstáv. Nepýtaj sa na názor o tom, ako by si mala žiť. Nesnaž sa zapôsobiť na niekoho, kto si ťa neváži. Zaujímaj sa o tých, ktorí ti vždy podajú pomocnú ruku, a ktorí robia tvoj život lepším.

Na všetkých ostatných sa vykašli. Vykašli sa na zastaralé názory, vykašli sa na pohľady, ktoré pramenia iba z ich komplexov. Nenechaj si ujsť svoje šťastie, pretože ťa budú brzdiť tí, na ktorých vlastne nezáleží.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.