Photo by Israelzin Oliveira from Pexels

Ani by som nepovedala, že jedného dňa ti dám dobrovoľne zbohom. Že sa jedno ráno zobudím s pocitom, že mi už viac nechýbaš. Že miesto, ktoré si obsadil v mojom živote nahradil niekto, kto si ma naozaj váži a miluje. Niekto, kto sa s mojimi citmi nezahráva a plne ma podporuje.

Ale život zvykne prekvapiť. No a niektoré veci nenaplánuješ hoci chceš. A toto bola jedna z nich.

Ty už viac súčasť môjho sveta nie si.

Už ti viackrát nedovolím určovať moju hodnotu, nedovolím ti ma klamať, podvádzať, zrádzať. Nedám sa vydierať prázdnymi sľubmi o tom, že sa všetko zmení a nenechám sa oklamať rečami, že ma ľúbiš, a keď aj ja teba, mám všetko to zlé rešpektovať.

Zlé zaobchádzanie v láske nemá miesto!

Pretože keď ťa ten druhý nadovšetko miluje, tak si ťa aj váži. Správa sa k tebe s rešpektom, úctou a nehou. Nespôsobuje ti vrásky, slzy, výčitky. Chce ťa vidieť smiať sa. Tešiť sa zo života, byť jedným z dôvodov, prečo si šťastná. Držať ťa za ruku a spoločne si užívať život. A keď prídu zlé časy, podporiť ťa, povzbudiť a podržať. Nie ešte viac sklamať.

A vždy si treba všímať, ako sa k tebe ten druhý správa, pretože ak aj počas tých pekných dní, dobrých, si len jednou z jeho možností, v prípade problémov už vôbec nebudeš jeho jedinou prioritou. Veď aj soľ vyzerá ako cukor, preto sa nedaj uniesť a oklamať tými, ktorí ťa chcú pri sebe len keď nemajú na výber alebo chcú plniť svoju potrebu.

A to bol dôvod, prečo som ťa nechala ísť

Pretože mám muža, ktorý tu bude kedykoľvek. V dobrom, v zlom, stále. Ktorý ma miluje. Ktorý žiari ako slniečko, keď vidí, že som šťastná a smejem sa. Preto viac teba k životu nepotrebujem. Našla som svoj malý raj v mužovi, ktorý ho našiel vo mne. A iní už miesto nemajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating