pexels.com

Niekedy mám pocit, že keď som bola malá, bola táto téma, ktorej sa idem venovať, pre mňa nepodstatná. Vzťahy som neriešila, starala som sa iba o seba a nemusela som sa báť o druhú osobu. A hlavne, nikdy som nemala zlomené srdce.

ÁNO, možno si poviete, že čas všetko vylieči alebo vás rozchod až tak nezasiahne. Ľudia, ktorí to takto majú, gratulujem. Ja medzi nich nepatrím. A verte, že by som rada na tom bola ako oni. Vnímam tieto veci inak. Veľa vecí ma nedokáže rozhodiť tak, ako táto. Každý z nás má svoju citlivú tému alebo možno spomienku, ktorú si nechce pripomínať a snaží sa na ňu zabudnúť. No a pre mňa, je to práve táto. Nebudem tu vysvetľovať prečo. Ako vravím, je to veľmi citlivá téma. Nerada to píšem a je pre mňa ešte horšie o nej rozprávať.

A tak som začala nad tým všetkým premýšľať. Čo vlastne vzťah znamená, aké sú typy vzťahov a ako by mal vzťah vyzerať? Nemám ešte 50 rokov, aby som mohla byť nejaká odborníčka. Píšem iba svoj názor a ako to celé vidím a vnímam JA. Nedávno som pozerala seriál, v ktorom tiež žena, blogerka rozoberá tieto veci okolo vzťahov a jej kamarátky ju v tom inšpirujú (možno viete, ktorý seriál alebo aj film mám na mysli ). Ja hľadám inšpiráciu iba v sebe. Z toho, čím som si prešla ja.

View this post on Instagram

Tag your love 💕

A post shared by Lovers.Empire ♔♕ (@lovers.empire) on

Za ten čas som si v tom konečne spravila poriadok, a viem presne, čo chcem. Aj keď musím priznať, že nie som so všetkým spokojná. Ale seba už nezmením. A musím seba a aj moje okolie akceptovať. Taká som. Viesť sama so sebou vnútorný boj je ťažké. No kto povedal, že vzťahy sú jednoduché? Obdivujem a vždy aj budem obdivovať vzťahy, ktoré bez seba dokážu byť aj niekoľko dní, týždňov (podotýkam z vlastného rozhodnutia, nie kvôli práci, škole alebo vzdialenosti). Väčšinou to budú asi páry, ktoré sú už dlhšie spolu alebo k sebe necítia to pravé.

Ten pravý vzťah by mal byť o vzájomnej láske, podpore, pomoci a úprimnosti. Ale hlavne o vzájomnej dôvere. Pretože bez toho je to veľmi ťažké. Mali by sa stať z vás najlepší priatelia, ktorí budú o sebe vedieť všetko. Mala by to byť prvá osoba, ktorej sa so všetkým zdôveríš, ktorá ťa nikdy neopustí. Ktorá ti bude opakovať ako veľmi ťa miluje. Pri nej zabudneš na všetko zlé, pretože práve on/ona ti dá energiu. Našiel/la si sa v týchto slovách? To je aspoň podľa mňa, ten pravý a hodnotný vzťah.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating