Nebaví ťa byť stále na jednom mieste a nijak sa vo svojom živote neposúvať vpred? Cítiš sa bezmocná, beznádejná, sklamaná, nahnevaná alebo smutná? 

Už ťa viac nenapĺňa spôsob tvojho života? Môže ísť o tvoju prácu, tvoj vzťah, koníčky, čokoľvek. Ak máš pocit, že potrebuješ zmeniť svoj smer, neboj sa urobiť to.

Ak chceš dnes niečo iné než si chcela včera, nie je s tebou nič zlé. Svoje myslenie a svoj mindset môžeš zmeniť kedykoľvek, kedy ti to napadne. Hlavne vtedy, kedy to bude vyhovovať tebe a budeš sa pri tom cítiť komfortne.

Možno si si teraz uvedomila, že tvoj život nie je taký, aký si chcela. Možno máš problémy so svojím priateľom a často sa hádate, možno je toho v práci na teba priveľa a tvoje miesto ťa viac už nenapĺňa. Alebo len nevieš nájsť samu seba a potrebuješ čas, aby sa ti to podarilo.

Doteraz si si nahovárala, že všetko je v poriadku a tak, ako má byť, no niekde v hĺbke duše si tušila, že potrebuješ začať odznova. Tak sa neboj to urobiť.

Ak sa každý deň zbytočne trápiš a si smutná, nepomôže to nikomu a hlavne to nepomôže tebe. A pritom je úplne v poriadku sa s niektorými vecami alebo ľuďmi vo svojom živote rozlúčiť. Musíš v sebe len nájsť dostatok odvahy na to, aby si to urobila a aby si konečne začala žiť tak, ako by si chcela ty. Nie tak, ako ti to prikáže niekto iný.

Aj keď to možno budeš chcieť po chvíli vzdať, musíš vydržať. Zmena je ale to najlepšie, čo pre seba môžeš urobiť. Niekedy stačia aj úplné maličkosti na to, aby si sa cítila lepšie a spokojnejšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.