Život by mal byť o neustálom vzdelávaní sa. Okrem beletrie by si mala raz za čas prečítať aj inú knihu. Aj keď si hovoríš, že literatúra faktu alebo motivačná literatúra nie je nič pre teba. Dala si vôbec takýmto knihám niekedy šancu?

Ak túžiš po zmene a chceš svoj život zmeniť k lepšiemu, máme pre teba niekoľko tipov. Ak máš radšej (alebo chceš podporiť) slovenských autorov, prečítaj si náš predchádzajúci článok, v ktorom nájdeš práve slovenské knihy o osobnostnom rozvoji.

Týchto 6 kníh ti naozaj otvorí oči. Nie nadarmo sa stali bestsellerom. Na ich čítanie si vymedz dostatok času, aby si sa mohla sústrediť. Nečítaj ich len preto, aby si si odškrtla ďalšiu knihu na svojom zozname.

Don Miguel Ruiz – Štyri dohody

Kniha Štyri dohody je založená na múdrosti starých Toltékov a ponúkne ti návod, ako mať krajší a lepší život. Dozvieš sa napríklad to, prečo by si si nemala brať veci osobne alebo že všetko by si mala robiť tak, ako najlepšie vieš.

Hans Rosling – Moc faktov

Bola by si veľmi prekvapená, v akom omyle často žijeme. Táto kniha vychádza z faktov, ktoré sú však podané zaujímavým a pútavým spôsobom. Zásadne zmení tvoj pohľad na tento svet. Dozvieš sa tiež o inštinktoch, ktoré ovplyvňujú náš pohľad na svet.

James Clear – Atómové návyky

Koľkokrát sa ti stalo, že si si dala nejaké predsavzatie, no po pár dňoch si to vzdala? Nedokázala si zmeniť svoj návyk. Dôvod je jednoduchý. Často si dávame ciele, ktoré sú nereálne. V tejto knihe sa dozvieš, ako by si mala svoj život plánovať.

Thomas Erikson – Obklopený idiotmi

Určite aj ty mávaš pocit, že ľudia okolo teba sú úplní blázni, pretože si s nimi nerozumieš. Dôvod je ale ten, že ich nedokážeš pochopiť, pretože sa správajú inak, než ty. Kniha rozpráva o štyroch základných typoch ľudského správania, rozdeleného podľa farieb. Nájdeš tam tiež praktické tipy na to, ako s jednotlivými ľuďmi komunikovať tak, aby ste si rozumeli.

Matthew Walker – Prečo spíme

Spánok je oveľa dôležitejší, než si myslíš. Ak spávaš 5-6 (alebo dokonca menej) hodín, túto knihu by si si mala povinne prečítať. Zistíš, akú veľkú chybu robíš a ako ťa to môže ovplyvniť o niekoľko rokov. Nedostatok spánku alebo jeho nízka kvalita môže dokonca spôsobiť rôzne choroby.

Gary Chapman – 5 jazykov lásky

Ak túžiš po tom, aby sa tvoj vzťah zmenil k lepšiemu, táto kniha je ideálna. Tiež sa sťažuješ, že si s priateľom nerozumieš a nespráva sa tak, ako by si chcela? Dôvodom je, že rozprávate odlišnými jazykmi lásky a každý z vás očakáva od vzťahu niečo iné.

On možno potrebuje počuť slová uistenia, kým ty túžiš po pozornosti a darčekoch. Keď sa naladíte na rovnakú vlnu a porozumiete jazyku toho druhého, až vtedy môžete byť skutočne šťastní.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.