Usmiata žena ovoniava kvety, vyžaruje z nej sebaláska

Sebavedomie a sebaláska sú témy, o ktorých sa v poslednom období hovorí čoraz viac. Každý si pod týmito pojmami môže predstaviť niečo iné, preto sa môže stať, že niekedy dôjde aj k nedorozumeniu. To, že sa máš rada totiž nemusí automaticky znamenať, že na sebe nemôžeš niečo zmeniť alebo vylepšiť. 

Maj sa rada taká, aká si, nemeň sa, zostaň presne takouto istou. Toto je len časť fráz, ktoré bežne počúvame. Na ich základe si myslíme, že je nesprávne premýšľať nad zmenou. Veď to by sme potom nemohli tvrdiť, že sme so sebou spokojné, no nie?

Sebaláska nerovná sa žiadna zmena

Aj keď si sebavedomá žena a si so svojím telom spokojná, nemusí to tak ostať navždy. Naše životy sa totiž menia a prechádzame si rôznymi etapami. To, čo sa ti páčilo včera, sa ti už zajtra nemusí a naopak. Preto sa neboj urobiť niečo iné. Vystúp zo svojej komfortnej zóny a choď si za tým, čo sa ti páči.

Pokojne môže ísť aj o nejaký zásah do tela, napríklad zväčšenie pŕs, pier alebo nejaká plastická úprava. Ak niečo takéto podstúpiš, neznamená to, že sa máš o niečo menej rada alebo že so sebou nie si spokojná. Chceš proste len zmenu a takto sa budeš vo svojom tele cítiť ešte lepšie a šťastnejšie. A to je predsa to najdôležitejšie.

Nenechaj sa znechutiť ostatnými

Ostatní ľudia možno budú mať nejaké narážky, no ich názory si nevšímaj. Rob len to, s čím si ty sama stotožnená. S negatívnymi komentármi sa stretávajú napríklad aj influencerky, ktoré hovoria o sebaláske a napriek tomu podstúpia nejaký zákrok. Ak to tak cítia ony, je to v poriadku a nikoho do toho nič nie je.

A keď ťa téma budovania sebavedomia zaujíma, môžeš začať sledovať aj profily na Instagrame, ktoré sa tomu venujú. Možno ti to otvorí oči v tom, aby si pochopila, že dôležitá si len TY sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife