Krásna žena

Mala si niekedy pocit, že si ženou, akú ťa chce mať tvoje okolie? Že sa snažíš byť dokonalou, no nie tou, ktorou chceš naozaj byť? Ver mi, nie si jediná. Mnohé z nás sa chcú zavďačiť iným, zapadnúť do škatuliek, no pritom ich duša vo vnútri plače. Neubližujú jej ľudia okolo teba, ale ty sama.

Od malička počúvaš to, ako by si sa mala správať, čo študovať, s kým sa priateliť, ako sa obliekať, čomu sa venovať, … to všetko hlavne s tým zámerom, aby si zapadla do „spoločnosti“ a v žiadnom prípade nebola osobou, na ktorú sa bude niekto krivo pozerať. Nedajbože, aby si dala susedám dôvod na to, aby ťa na ich stretnutí ježibáb poohovárali. Čo je však toto za život?

Ľudia okolo teba majú len takú moc, akú im sama dáš

Oni nežijú tvoj život, tak prečo by ťa vôbec malo trápiť, čo si myslia. Oni ti platia účty? Oni ťa doma rozosmievajú? Oni ti plnia sny? Nie! Je to len v tvojej hlave – hranice, ktoré si si určila, pretože si ovplyvnená strachom z toho, čo by kto o tebe hovoril. Nechceš byť iná, len aby si im nedávala náboje do zbrane. A zároveň po tom tak veľmi túžiš.

Vplyv na teba majú iba vtedy, ak im to dovolíš. Čo tak dovoliť to tým, ktorých máš rada, tým, ktorí ťa pozitívne ovplyvňujú, motivujú a podporujú? Prečo sa zaujímať o pohľady tých, na ktorých ti vlastne nezáleží? Pamätaj si, že sa nikdy nezavďačíš všetkým, no to ti môže byť úplne jedno. Prečo by si to vôbec mala skúšať?

Predstav si, že ti povedia, že máš pred sebou posledné 3 dni života. Budeš robiť to, čo budú očakávať iní alebo sa rozhodneš využiť ich naplno, aby si bola do poslednej chvíle spokojná? Nauč sa žiť podľa toho, viac na nič nečakaj a rob všetko preto, aby si bola šťastná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife