U nás žien je to samé LA. Vstala, upratala, poprala, navarila, požehlila, očistila, umyla, porobila, zasadila, okúpala, sem-tam si popritom zaspievala, sem-tam si poplakala a potom zaspala… STOP! Zmeň na chvíľu túto rutinu.

Opráš svoje kolená, ak boli zranené, opráš svoje šaty, keď boli zašpinené, opráš svoje vnútro, keď bolo zranené.

Vstaň a urob krok vpred. Vychutnaj si závan jari, vôňu kvetov, rýchlosť času, svoj obľúbený parfém. Nadýchni sa a vykroč ako dáma. Nastyluj sa, akoby sa včera nič nedialo a neprežila si najhorší deň svojho života.

Zabudni na včerajšok. Ži dnešným dňom. Usmievaj sa, dopraj samej sebe, urob si čas na seba. Vypadni von, niekam do prírody. Vybehaj svoj adrenalín, keď si nahnevaná. Zapni si hudbu, keď sa potrebuješ vyskákať či zvládnuť svoj pretlak emócií.

Ozvi sa priateľkám a urob si krásny deň. Zavolaj ich na kávu, alebo ich prekvap a prepadni ich doma s občerstvením. Urob si pohodový deň.

Si sama a nikto nemá na teba čas? To je možné, pretože v dnešnej dobe je každý zaneprázdnený, dokonca aj v nedeľu. Nevadí. Urob niečo, čo si ešte neurobila. Vytvor si profil, napíš pár kamarátom a uvidíš reakcie. Začni si písať s novými ľuďmi, ktorí ťa zaujali.

Hovorí sa, že najlepší čas, je čas strávený s rodinou a priateľmi v prírode. To všetci dobre vieme a nič sa tomu nevyrovná. Urob však presný opak, ak potrebuješ byť na chvíľu sama. Choď sa sama prejsť, vychutnávaj si to všetko, čo k tomu patrí a možno aj tvoje myšlienky ti napovedia, čo robiť.

Spoznávaj seba a svoje ja. Choď za svoje hranice. Skúšaj, kam až vieš zájsť. Všetky tieto veci nás robia odvážnejšími, učia nás byť a žiť v danej chvíli. Skúšaj život vo všetkých sférach.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.