Pri tebe som sa cítila skvelo. Naozaj, nič mi nechýbalo a mala som všetko, čo som chcela.

Milujúcu rodinu, úžasných priateľov, nádherného partnera a pokoj v duši. Keď si mi napísal, aby som mala najkrajší deň na svete, presne taký bol. Hádky som vedela vyriešiť rozumnými argumentmi, vždy sme sa dohodli na kompromise a ak sa niečo nepodarilo, našiel sa náhradný plán.

Mala som konečne pocit, že som v tom vzťahu, ktorý mi pomáha rásť a robí zo mňa lepšiu osobu. Čas pri tebe išiel rýchlejšie a bála som sa, kedy skončí.

Pretože nič netrvá večne, však. 

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Photo by Marcelo Matarazzo on Unsplash.com

Tak to bolo aj pri tebe. Rok s tebou bol najlepší v mojom živote, ale bol to len rok. Obdobie, kedy sme si hovorili, že spolu budeme navždy. Čas, kedy sme plánovali spoločné bývanie. Kedy sme plánovali rovnaké zamestnanie. Kedy sme sa tešili na spoločné dovolenky. Vďaka tebe som bola nonstop šťastná a nič mi nechýbalo. Bol si pri mne a ja som si nemohla priať nič viac. Nemusela som byť silná, pretože som mala pri sebe silného muža.

Je desivé, ako sa všetko zmení na základe jedného rozhodnutia. To rozhodnutie otriaslo našimi životmi tak, že ty si teraz tam a ja som tu. Nie sme spolu. Vieš ako to bolí? Veľmi moc. Najhoršie na tom je, že nemôžem ani veľmi smútiť. Musím žiť. Musím byť dcéra, sestra, študentka, opatrovateľka, priateľka a psychologička pre tých, ktorí to budú potrebovať. Musím byť silná.

A takou som sa stala. Po tvojom odchode. Nehovorím, že to bolo ľahké. Boli tu dni, keď sa mi nechcelo vstávať z postele, kedy som nezdvíhala telefón, nechodila do školy, nechcela som sa s nikým baviť a nechcela nič riešiť… ale na druhej strane tu stáli ľudia, ktorí ma podporovali. Ľudia, ktorí ma milovali a ešte aj milujú. Napriek tomu, že si ma opustil.

S pomocou druhých som sa naučila byť silná, ale single.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.