O osobnosti človeka veľa vypovedá to, čo počúva, číta alebo je. Zaujímavé veci sa dozvieš aj z toho, ako zaspáva. Toto sú najčastejšie polohy na spanie, ktoré o tebe prezradia aj to, čo by si (ne)chcela.

„Pozícia, v ktorej ľudia zaspávajú odrážajú ich emócie a všetko to, čo sa deje v ich vnútri,“ vysvetľuje expertka na reč tela Lillian Glass. Poď sa s nami bližšie pozrieť a dozvedieť sa, čo hovoria polohy na spanie o osobnosti človeka.

Keď zaspávaš na boku

Ležíš na boku, nohy sú pozdĺž tela, môžu byť mierne pokrčené a rukami zvieraš vankúš. Toto je druhá najobľúbenejšia poloha, v ktorej zaspávame. Takýto ľudia majú radi spoločnosť, s druhými vedú zaujímavé konverzácie, sú bezprostrední. Jednoducho pohoďáci do každej partie. Môžeš im dôverovať a spoľahnúť sa na nich.

zdroj: unsplash.com

Keď zaspávaš na chrbte

Niektorým ľuďom sa najlepší zaspí vo „vojenskej polohe“. Ležia na chrbte, nohy majú vystreté, ruky vedľa tela. Sú zväčša silné osobnosti, avšak občas môžu byť tichí a viac stiahnutí do seba. Sú vážni a veci berú vždy poctivo. Taktiež majú vysoké požiadavky nielen na seba, ale aj na druhých.

Ďalšia populárna poloha na chrbte je „na hviezdu“. Človek zaspáva na chrbte, nohy môže mať mierne od seba a ruky sú povyše hlavy, väčšinou sa krčia v predlaktí a smerujú ku plafónu. O týchto ľuďoch sa hovorí, že sú veľmi lojálni a dbajú na udržiavanie dobrých vzťahov. Sú tu vždy pre svojich priateľov, na ktorým im veľmi záleží.

Keď zaspávaš na bruchu

Veľa spáčov zaspáva na bruchu, najčastejšie majú jednu nohy pokrčenú a smeruje v hrudi a ruky majú pod vankúšom. Táto poloha o nich vypovedá, že sú to otvorení, zábavní a majú radi pozornosť. Občas sa ich správanie javí až ako drzé. Majú radi slobodu, veľa riskujú, no zároveň túžia mať veci pod kontrolou.

Ďalšou obľúbenou polohou na bruchu je poloha „dieťaťa“. Od predchádzajúcej sa delí tým, že obe nohy smerujú k hrudníku, vyzerá to, akoby sme ležali v malom klbku. Podľa prieskumu v nej zaspáva najviac ľudí, čo predstavuje až 41 % zo všetkých spáčov. Hovorí sa o nich, že sú plachí, citliví, no majú veľmi dobré srdce.

 

Zdroj: womenhealthmag.com, nectarsleep.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.