horoskop na dnes

Keď bola moja duša zlomená, povedala mi moja dobrá priateľka jednu vetu: „Drahá, bola to skutočná láska, no prišla v nesprávny čas„. Ja som tomu uverila a žila dlhé roky s tým, že takto to jednoducho bolo. Že sme zažili niečo krásne, ale všetko okolo nás nám neprialo. Vraj, ak by sme sa stretli inokedy, mali by sme iný koniec. Dnes už neverím ani tomu.

Viem, že podobný príbeh zažili mnohé z nás a možno aj ty. Láska ako z filmu, silná, jedinečná, vzácna. Ale svet sa proti nej vie veľmi rýchlo a nečakane postaviť. Prídu situácie, ktoré dvoch zrazu rozdelia a nikto netuší, či sa ich cesty po čase ešte niekedy spoja. Vraj, keď prejde istá doba, mohlo by to fungovať lepšie. Dlho som sa s tým snažila zmieriť, až som jedného dňa pochopila, že to tak nie je.

Žena sa opiera o muža na lúke
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Neexistuje nesprávny čas

Aký nesprávny čas? Čo ak to bol perfektný čas na to, aby sme sa spoznali? Veď keď sa to raz stalo, asi to tak malo byť. Naše cesty sa stretli vtedy, kedy mali, odovzdali sme si, čo sme mohli, dali sme si lásku, učili sa navzájom a potom povedali zbohom. Nemôžeme teraz len čakať, kedy sa znova stretneme, naša kapitola sa už uzavrela.

Každá láska sa počíta, aj tá, ktorá už netrvá. Ak ti niekto povie, že si ho mala pri sebe v nesprávny čas, potom ti asi klame. Ako môžeš vedieť, že to bolo nesprávne? Láska nám predsa dáva rôzne lekcie a toto môže byť jedna z nich. Keď nebudeš robiť nič iné, len vyčkávať na neho, pričom zavrieš dvere tomu, kto by ťa chcel milovať práve teraz, budeš si tým len sama ubližovať.

Muž bozkáva ženu na nos
zdroj: Unsplash/Taisiia Stupak

Existuje dôvod na to, prečo už nie ste spolu. A ty, tak ako aj ja, to možno pochopíš až časom. Až vtedy, keď prestaneš dúfať, že sa bude minulosť opakovať, pretože to sa už nestane. Obaja ste dnes iní ľudia, takže je možné, že aj keby bol ten správny čas, už by vám to nefungovalo tak, ako kedysi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating