Myšlienky. Myslíš, že ti nedokážu zmeniť život, deň alebo situáciu, v ktorej sa práve nachádzaš? Mýliš sa. Sú mocnejšie, ako si myslíš.

Myšlienka je tak silná vec ako sám vietor. Všetko, čo si predstavuješ dokážeš uskutočniť. Všetko. Ver mi. Aspoň to skús. Možno práve prežívaš ťažké obdobie, ale búrka nebude stále, prejde. Áno poznám to aj ja, boli, sú a vždy budú situácie, ktoré sa nás budú snažiť dať dole. Možno sa im to aj párkrát podarí, ale my dokážeme znova vstať.

Musíš si začať aj ty veriť, myslieť pozitívne. Všetci máme tie svoje obdobia, kedy sa nám nič nedarí, život akoby zrazu prestal mať zmysel a nehral nám do kariet. Prídeš o zamestnanie, stratíš blízku osobu, nechá Ťa priateľ, okradnú Ťa a ešte akoby toho nebolo málo na ulici prejde okolo Teba auto a zrazu vyzeráš ako premočená žabka na kraji cesty a make-up, ktorý mal vydržať do neskorého večera ťa zradil behom pár sekúnd. No skús v tom nájsť niečo pozitívne.

zdroj: pexels.com

Zamestnanie si síce stratila, ale možno Ťa čaká lepšie, Tvoje vysnívané. Osobu, o ktorej si si myslela, že nikdy neodíde je zrazu preč. Čas síce spať nevrátiš a ani osobu, ale dokážeš nájsť niekoho, kto ťa z toho trápenia vyslobodí, len tomu nechaj voľný priebeh. Priateľ, ktorý odišiel asi nebol ten pravý. Nedrž ho. Nesmúť. Raz určite príde niekto, kto keď odíde, tak maximálne do práce alebo do obchodu, aby ti priniesol veľkú čokoládu s kyticou ruží. Skús mi znova uveriť. On príde. Raz určite. Ten pán, ktorý ti pred pár minútami ukradol kabelku a bežal s ňou preč, popraj mu veľa šťastia a usmej sa, že peňaženku stále držíš ty, takže mu to bude zbytočné a kabelka tak drahá nebola. Aspoň je dôvod kúpiť si novú.

A to auto, ktoré išlo ako v kine z filmu „Rýchlo a zbesilo“ v 5D premiére a premočilo ťa do nitky, nevadí. Znova je dôvod kúpiť si šaty, po ktorých si tak dlho v tom výklade pozerala a myšlienkami ich platila. Tak tam rýchlo utekaj a kúp si ich aj v skutočnosti. Načo ešte čakáš? Niekde v šatníku sa predsa nejaké to miesto nájde.

zdroj: pexels.com

Verím, že keď každé ráno budeš vstávať s myšlienkou, aký nádherný deň to bude, tak taký vážne bude. Snažím sa tým riadiť nejaké tie mesiace a zaznamenala som určitú zmenu. Mám jednoducho život krajší a ľahší. S pozitívnym myslením určite začni. Nepôjde to zo dňa na deň, no príde deň, kedy to nebudeš ani riadiť a bude to tak samé.

Skús sa viac usmievať, nielen, že tým zdvihneš ľuďom náladu, ale posunie ťa to aj v tvojom zdraví, tvoja pleť bude krajšia ako zvnútra, tak aj zvonku. Držím palce. Spolu to zvládneme. Tak prosím Ťa hneď teraz pre mňa jeden úsmev! Ďakujem.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.