Určite vám neuniklo tvrdenie, že ženy a muži pochádzajú z rôznych planét. Iní zase tvrdia,že je to všetko o fyziológii. Ženy sú od mužov v rôznych aspektoch rozdielne, tieto rozdiely môžu byť ale brané aj ako výhody.

1. Ženy a muži sa obliekajú v rozdielnom poradí

Málo ľudí si to všimne. Je však veľmi zaujímavé vedieť, že ženy sa obliekajú odvrchu nadol – najprv horný diel, ako tričko či blúzka, a až tak nasledujú nohavice alebo sukňa. Muži si najprv obliekajú ponožky a nohavice, a až potom ostatné časti oblečenia.

2. Ženy sú menej náchylné riskovať

Ženy boli vždy považované za tzv. „opatrovateľky“. Preto majú väčšiu tendenciu sa báť ako muži. Tí, na druhej strane, veľmi radi riskujú a máločo ich vie zastaviť.

3. Ženy počas života zjedia približne dve kilá rúžu

Stáva sa to najmä keď jedia a pijú, vtedy putuje do úst vždy aj trocha rúžu. Zistilo sa, že ženy počas života nepriamo skonzumujú približne dve kilá rúžu.

 

4. Ženy zbožňujú variť pre svoje polovičky

Takmer každá to v sebe má. Ak vie variť, starostlivo svojho partnera vykrmuje. Chcú svojim polovičkám ukázať, ako sa dokážu postarať o domácnosť. Niektoré si myslia, že ak sa ich partner pekne zaguľatí, nebude už v očiach druhých žien sympatický. Tá jeho ho bude milovať stále rovnako, u druhých však stratí záujem.

5. Niekedy sa ženy dokážu pýtať naozaj divné otázky

Samozrejme, sú veľmi zvedavé a chcú vedieť o všetkom. Ale ak sa snaží zistiť partnerove prihlasovacie údaje alebo chce poznať dátum narodenia jeho kamaráta, mal by sa muž zamyslieť, prečo niečo také žiada. Čo ak svoju polovičku podozrieva a chce silou mocou niečo zistiť?

6. Dámy vedia vynaložiť veľa úsilia na tak obyčajnú vec ako je dokonalé kráčanie vo vysokých topánkach

Mnoho mužov si už určite všimlo ako divne to vyzerá, keď sa žena dokonalo snaží kráčať vo vysokých opätkoch dole schodmi. Robia to ako keby do strany a veľmi opatrne. Je to veľmi veľmi ťažké, preto prosím na svoje dievča nikdy nenaliehaj v takejto situácii, aby si pohla.

7. Trasenie rúk

Keď si dvaja muži podajú ruky, je to pevný stisk, sprevádzaný potrasením. Ale keď podáva ruku žena, nehýbe ňou. Je ťažké posúdiť, čo to znamená, možno to nie je pre ženy práve pozdrav, ktorý radi používajú, aby niekoho pozdravili.

8. Alkohol + žena = príšerná kombinácia

Ženy sa opijú oveľa skôr ako chlapi. To je fakt. Málokto však vie, prečo to tak je. Alebo sa nad tým ešte nikto nezamýšľal. Odpoveď je však jednoduchšia, ako by sme mohli očakávať: ženské telo nedokáže bojovať s alkoholom tak rýchlo ako to mužské, preto sa výsledok po požití viac alkoholu dostaví u žien skôr. Skôr je u nich očividné, že mali viac alkoholu, ako vedia zvládnuť. V tele sa nachádza špeciálny enzým ktorý bojuje proti toxickým látkam ako je alkohol – ženy ho majú menej a preto sa alkohol dostane do krvi rýchlejšie.

9. Ženy vnímajú svet vo viacerých farbách

A to doslova. Je vedecky dokázané, že ženy rozoznávajú viac farieb ako muži, majú to v génoch. Toto je dôvod prečo sa muži často hnevajú keď sa im žena snaží dokázať rozdiel medzi purpurovou a levanduľovou. Muži ho nevidia, ženy áno.

10. Ženy majú lepší čuch

Dôvod prečo majú ženy tak rady vôňu kvetov je, že majú lepšie vyvinutý čuch. Gény im to umožňujú. Nie vždy to je však výhoda, svet nie je iba lúka voňavých kvetín.

11. Ženské telo sa mení oveľa častejšie ako mužské

Ženské telo je zvláštne a neobyčajné. V rôznych obdobiach života ženy nadobúda rôzne zmeny. A prečo sa boky ženy v puberte rozširujú? Aby mohli dať život, porodiť dieťa.

 

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.