Existuje veľa pilierov, ktoré by mal vzťah mať. Medzi najčastejšie môžeme zaradiť dôveru, komunikáciu, spoločne strávený čas, rovnaké hodnoty a ciele či vyhliadky do budúcnosti.

Avšak, ak tvoj vzťah neoplýva aj týmito hodnotami, nie je medzi vami skutočná a večná láska.

Mať pocit, že je to ten pravý

V prvom rade, toto je úplný základ vzťahu. Ak ten pocit pri ňom jednoducho nemáš, nie je čo riešiť. Je to azda najjednoduchší znak toho, či je medzi vami skutočná láska. Ty, no aj tvoj priateľ, by ste to mali pocítiť už po pár stretnutiach. Samozrejme, niekomu (tým opatrnejším z nás) to trvá aj dlhšie, možno si potrebuješ zažiť aj spoločné bývanie či dokonca rôzne vypäté situácie, ktoré nás v tom pocite utvrdia alebo to vyvrátia – je to on alebo nie? Vzdáš sa preňho iných mužov, možno krajších, múdrejších, citlivejších či bohatších?

Všetko je to o pocite, že on je ten „pán Božský“. Otec tvojich detí. Bohužiaľ, keď ten pocit nebudeš cítiť ani v poslednom kútiku duše, nemusíte spolu ďalej ostávať, len sa zdržujete na svojej ceste za „real love“.

Ochota obetovať sa pre druhého

Schopnosť urobiť niečo, čo sa ti nechce, pretože pre toho druhého to znamená veľa. Slovo obeta môže znieť strašidelne, no keď spoznáš pravú lásku, obetovať sa bude pre teba veľmi jednoduché. Urobíš aj veci, ktoré si predtým nerobila, pretože toho druhého ľúbiš.

Pôjdeš na futbalový zápas, oželieš kávu s kamarátkou, budeš súhlasiť so stanovačkou a tak ďalej. Jednoducho zatneš zuby a budeš robiť kompromisy.

Stáť si za svojimi názormi

V hociktorom kolektíve alebo vzťahu, je veľmi ľahké skĺznuť k názoru väčšiny. V partnerstve je však veľmi dôležité stáť si za tým svojím, pretože tu nemá žiadnu cenu sa pretvarovať. S iným názorom sa nemusíš cítiť komfortne a po čase by to aj tak „vyplávalo“ na povrch. Potom by len ostal pozerať, s kým to vlastne je, prečo si mu klamala a že nie si tá, za ktorú ťa mal.

Každý deň, ktorý s pravou láskou prežívaš, by mal byť úprimný, inak sa môže stať, že ťa tvoj milovaný nespozná.

Robiť „službu“ tomu druhému

Tento bod súvisí aj s ochotou obetovať sa pre milovaného. Ak si sa vyľakala, počkaj. Neznamená to, že by si sa mala vo vzťahu stať slúžkou. Robiť službu znamená, že budeš robiť veci, ktoré tvoj drahý chce a túži po nich. Môže to platiť aj na intímnosti v spálni či bizarnú klasiku ako vytlačiť vyrážku, pomasírovať nohy alebo oholiť miesta, kde si tvoj priateľ nedočiahne.

Pokiaľ máte medzi sebou pravú lásku, bude to platiť vzájomne, preto by si sa nemala obávať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.