Väčšina ľudí sa na milenku pozerá cez prsty. Vidia v nej len ničiteľku vzťahu, ktorá prišla, narobila vietor a všetko pokazila. Niekedy to tak, samozrejme, naozaj je. Sú však aj prípady, kedy v tom bola milenka nevinne, pretože o druhej žene zo začiatku nevedela. A kvôli svojim citom sa potom trápila viac, než by chcela.

Možno si sa v takejto situácii ocitla aj ty sama. Nemáme ti to za zlé, pretože vieme, ako nám muži dokážu popliesť hlavu. Existuje ale nejaká šanca, aby sa tvoj status milenky zmenil na status plnohodnotnej partnerky? Je to niečo, po čom naozaj túžiš a čo by si v živote chcela? Život práve s ním?

V prvom rade sa nenechaj ťahať za nos a neskoč mu na sladké reči, že už zajtra sa s ňou rozíde. Ona o jeho nevere možno stále ani netuší a bol by hlúpy, ak by sa len tak vzdal „dokonalej“ rodinnej idylky. Muži sa len zriedka chcú vzdať svojej istoty, aby sa namiesto toho pustili do niečoho neznámeho.

Čím viac na neho budeš tlačiť, tým viac bude svoje rozhodnutie rozísť sa s priateľkou odkladať. Nechce mať po svojom boku ďalšiu stíhačku, ktorá by mu kontrolovala život a ktorá by mu hovorila, čo má urobiť. Chlapi sú v tomto jednoducho takí. A ty sa budeš len zbytočne trápiť a budeš si odopierať možnosť spoznať muža, s ktorým by si naozaj mohla byť šťastná.

A nezabudni si položiť otázku, či niečo podobné neurobí znovu. Ak bol schopný podviesť svoju priateľku, kde budeš mať istotu, že nepodvedie aj teba a ty sa zrazu staneš tou podvádzanou? Naozaj chceš žiť v takejto neistote? Ak muž podviedol raz, je tu vysoká šanca, že to naozaj urobí znovu. Možno išlo len o chvíľkové pobláznenie, no môže v tom byť aj niečo viac, napríklad nespokojnosť vo vzťahu.

Nie, že by sme ťa chceli od takéhoto vzťahu odhovárať, ale naozaj si dobre premysli, či to má nejakú budúcnosť. Daj bokom emócie a skús sa zamyslieť, či by si s ním dokázala žiť. Prečo si sa do neho zaľúbila? Vedeli by ste spolu vychádzať? Dokážeš si predstaviť budúcnosť a nebodaj manželstvo práve s ním?

Buď k sebe naozaj úprimná. To, že ste spolu niečo prežili, nemusí automaticky znamenať, že spolu musíte ostať. Ber to ako skúsenosť, z ktorej si sa poučila a odniesla si si niečo do života. Z milenky sa priateľka môže stať len málokedy. Alebo keď aj, nebude to mať dlhú životnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.