Lásky kvietok, dovoľ, aby som ti dnes nejaké to „vyznanie“ venovala ja.

V prvom rade, Ti chcem povedať, čo si mi ukázal. V predošlých vzťahoch som vždy cítila taký ten pocit, že nech robím čokoľvek, stále je to primálo. Že všetko čo spravím je zle. Že hádky a konflikty spôsobujem ja a riešim ja (Spôsobujem? Často som si vyčítala, že asi som reagovala prehnane a že si za tie hádky môžem naozaj sama). Vďaka takýmto situáciám som sa nejak stotožnila s myšlienkou, že ten vzťah naozaj ťahám sama. Že ja som vždy tá „iniciatívna“ ako v pozitívnom, tak aj v negatívnom zmysle.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Keď som ale spoznala Teba, začala som si všímať isté zmeny. Situácie, na ktoré som bola navyknutá, ale úplne odlišné reakcie. Keď som mala ťažkú skúšku, zrazu som nebola sama, lebo si nebol z tých chlapov, ktorí mali v ten deň veľa vybavovačiek. Hneď si ma prišiel objať, hoci si mal perný deň. Nemusela som sa snažiť posúvať vzťah, pretože Ty si to robil za mňa, ak som ja nevládala. Kvety som dostala „len tak“, nie keď som si ich vydrnkala alebo keď si niečo vyviedol. Ak som sa nahnevala, alebo nechcela sa s nikým rozprávať, nemlčal si ako oni niekoľko dní, kým ma to prejde. Do niekoľkých minút si čakal pred mojou bránou, aby som sa Ti mohla schúliť do náručia a ticho vyplakať. Ty si mi ukázal, že láska nie je len o tom, čo dávam ja, ale že je to aj o prijímaní. Že už nemusím vliezť do oceánu celá, ak chcem cítiť kvapôčku tvojej lásky.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Ďakujem, že si. Že vždy, keď sa cítim bezmocná princezná pred drakom, tak príde môj záchranca, môj rytier, moja láska, môj hrdina, ktorý mi pomôže dostať sa z jeho zajatia a zachráni ma, aby som sa cítila slobodná. Áno, smiešne, že vo vzťahu slobodná, ale pri Tebe sa tak naozaj cítim. Bezhranične slobodná. Môžem si dovoliť byť akákoľvek, vždy ma pochopíš. Môžem byť neupravená, v teplákoch, strapatá (okrem nosenia kruhových náušníc, ktoré na mne neznášaš), vždy budem pre Teba príťažlivá. Môžem mať akokoľvek šialený nápad, ty ma vždy podporíš v jeho zrealizovaní. Môžem sa akokoľvek prejaviť, nikdy sa mi nebudeš smiať. Môžem akokoľvek reagovať, vždy sa ma pokúsiš buď upokojiť alebo sa o tom porozprávať. Môžem jeden deň byť nevinný anjelik a ďalší deň sa môžem premeniť v temperamentnú mrchu, vždy vo mne budeš vidieť tvoje dievčatko, ktoré sa snaží zapadnúť do tohto chladného sveta.

Ale cítim sa slobodná aj inak. Vďaka Tebe zabúdam na všetky problémy, ktoré sa dejú v mojom okolí. Na všetko zlé, čo sa nachádza v mojom živote. Cítim sa slobodne, lebo už nie som zväzovaná len mojimi starosťami, ktoré mi zatemňujú myseľ až tak, že si zabúdam všímať to krásne a skutočné. Je to smiešne, pretože všetko, čo bráni môjmu výhľadu sú banality. Prepáč, že si občas zabúdam uvedomiť tú silu okamihu. Že keď sa stretneme, rozprávam Ti o tom, čo sa mi stalo, čo som zažila, čo ma trápi, čoho sa v budúcnosti bojím a pozerám do všetkých existujúcich časov, len nie do prítomnosti. Vysvetľujem Ti svoje strachy, čo mi spôsobuje bolesť, ale vynechám vždy to najdôležitejšie. Čas s Tebou. Chcem radšej počúvať tlkot tvojho srdca, ako ti rozprávať, pre Teba aj tak nezaujímavé kecy, čo sa mi stalo s kamarátkou, alebo kedy dokončím vysokú školu. Chcem viac precítiť chvíle strávené s Tebou, láska.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.