Bola si neistá? Mala si možnosť ho získať. Mala si možnosť, mať pri sebe niekoho, kto ťa ľúbil, zbožňoval, hovoril ti krásne slová, no ty si ho od seba aj tak odohnala? Chápem to, urobila som to isté. V takých chvíľach nevieš, čo máš robiť. Celý život kráčaš s vedomím, že na teba každý úkazuje prstom. To, aká si, ako sa chováš. Hovoria, že z teba nikdy nič nebude. Áno, to hovoria ostatní, a tak si myslíš, že si nezaslúžiš niekoho ako je on. Nezaslúžiš si počúvať tie pekné slová, keď sama ho obdarúvaš len nadávkami. Ale to len preto, lebo  sa snažíš ochrániť vlastnú slabosť tým, že zautočiš na tú jeho. On to ale nevedel pochopiť.

Myslel si, že ti na ňom nezáleží. Ty si sa však len jednoducho bála vyjadriť pocity, ktoré si k nemu cítila a k tomu si si nemi nebola ani istá.  Keď si ho videla, motýle v bruchu však hovorili niečo iné. V hlave si sa ale hneď vyhovorila na črevné problémy. Keď si sa nad mobilom jasne usmievala pri čítaní jeho správ, tiež si sa vyhovorila. Píše pekne, ale JEDINE ako kamarát. Mala si strach podstúpiť niečo iné, pretože tak, ako si zranila už množstvo ľudí okolo seba, bála si sa, že on bude iba ďalší v poradí. A tak, keď ti navrhol niečo viac, navrhol ti lásku. Odmietla si. So slzami v očiach si sa mu otočila chrbtom, pretože radšej si to urobila ty teraz, ako by si mala vidieť jeho o pár mesiacov neskôr, ako sa ti otáča chrbtom s pocitom, že si ho sklamala.

Nedalo sa to vyriešiť inak a on to nevedel pochopiť. Nevedel pochopiť jednoducho to, že ho máš TAK VEĽMI RADA, že sa ho snažíš ochrániť pred sebou. Pred atómovou bombou, ktorá nevie, kedy vybuchne, ale keď sa tak stane, okrem seba zničí aj všetkých, ktorí boli v jej blízkosti.

Myslel si, že ho jednoducho nemáš rada, že ti je ukratnutý ako všetci, ktorí ti vraj boli ukradnutí. Hovoril, že si bezcitná mrcha, lebo si nevedela opätovať jeho city a vraj si sa z nich vysmievala? To ale nie je pravda!

Len si nevedela, ako reagovať, na niečo, čo sa ti tak hlboko dostalo pod kožu. A nie len dostalo, ono sa to tam vrylo. On sa ti vryl pod kožu. Keď sa ale vrátiš o pár mesiacov dozadu, ako ti hovoril, ako mu na tebe tak strašne záleží. Ako hovoril, že tu VŽDY pre teba bude, nech sa robí, čo sa robí, nech mu opätuješ city, tak ako si to želá, alebo nie. V tomto prípade sklamal on a nie ty. Pretože ty, narozdiel od neho, si mu nehovorila žiadne vyznania. Ty si mu namiesto neho nič nesľubovala, lebo si si nebola istá či to dokážeš splniť. Ale on to urobil. Sľuboval ti bezvýznamné slová, na ktoré hneď ako sa dalo zabudol, lebo ťa nechal samú. A to len kvôli tomu, že si si ho nevybrala. Hovoril ti, ako tu bude vždy pre teba a predsa odišiel!

Áno, možno si nerobila to, čo od teba žiadal, vlastne, vždy si robila presne to opačné. Nevieš či z dôvodu, že si ho chcela nahnevať, alebo ho zaujať? Alebo len ukásať silu ženskej mysle, pretože ty nebudeš ovplyvnená tým, čo povie. Dôvod, prečo si si nevybrala jeho lásku, ale k tomuto nepatrí. Možno o  pár chvíľ neskôr by si mu to predsa len vedela všetko opätovať. A bolo by to silnejšie teraz, než predtým, lebo by si si to uvedomila všetkými zmyslami. Stal by sa pre teba jediným, dokonalým. Ale už sa nestane. Pretože, od teba odišiel a ty si to každý deň vyčítaš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.