Ich prezetačným materiálom nie je tvár ani meno, ale to, čo vytvoria vlastnými rukami. Hovoríme o slovenských návrhároch, ktorí svojou prácou dobýjajú svet, no na Slovensku o nich vie len málokto. 

Módny priemysel v takej malej krajine, ako je tá naša, je skutočne náročné rozbehnúť. Otom vie každý návrhár, ktorý sa chopí šance a chce preraziť v tejto oblasti. Kroky, ktoré vedú k pomyselnému chodníku slávy sú náročné a častokrát mnohí zlyhajú, no šťastie, že máme takých, ktorí vytrvajú.

Preto sme si pre teba pripravili to najlepšie zo slovenskej scény mladých návrhárov, ktorých kúsky skutočne stoja za to! Ak uvažuješ o kúpe kvalitnejšieho dizajnérskeho kúsku, určite neváhaj a zainvestuj!

Lukáš Krnáč

Víťaz Best in Design 2017 a už v tom roku prezentoval svoju kolekciu na MBPFW. Je študentom odevného dizajnu v Zlíne a predtým študoval animovanú tvorbu. Obľubuje kombinovanie farieb a materiálov, rovnako ako aj zvykne svojimi kreáciami provokovať. Medzi jeho najznámejšie kolekcie patrí Afterparty, Seven a Wanna see my jungle.

Lenka Sršňová

Ako absolventka Ateliéru odevného dizajnu VŠVU v Bratislave sa radí medzi mladých slovenských dizajnérov už od roku 2009, kedy si otvorila vlastný ateliér. Ako sama hovorí: „Móda nie je iba odev. Móda je kultúra, zrkadlo doby a spoločnosti. Je všade okolo nás.“ O tom vypovedá aj jej špecifický štýl, ktorým ona žije a šije.

Má odvážny, miestami experimentálny rukopis, ktorý je neprehliadnuteľný. Rovnako rada využíva aj intenzívne farby a výrazné vzory. Jedným z najväčších počinov bolo navrhnúť a šiť šaty pre tohtoročné hokejové majstrovstvá sveta.

Jenny Jeshko

Táto značka ťa upúta už len svojím zjavom. Pôsobí veľmi sofistikovane, no zároveň rebelsky. Výrazné vzory na neutrálnych farbách pôsobia oku lahodiaco a na ženách vyzerajú neodolateľne. Dizajnérkou je opäť žena, ktorá sa zameriava primárne na odevy, no rovnako aj na kabelky a doplnky, ktoré si zamiluješ aj ty. Momentálne sa značka uchytila aj v susednom Česku, kde je partnerom súťaže českej Miss České republiky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.