Známa americká speváčka a herečka Miley Cyrus oznámila pre Variety novinku. Je triezva už polroka a vracia sa aj k herectvu. Naposledy, keď zahodila blond parochňu Hanny Montany, utrhla sa z reťaze. Čo ju donútilo zamyslieť sa nad vlastným životným smerovaním?

Zviedol ju rock ’n’ roll

V súčasnosti sa vracia predovšetkým k herectvu. Miley hrá v známom seriáli Black Mirror. Ujala sa jej rola mladej popovej speváčky Ashley, ktorá sa snaží vymaniť spod silnej kontroly jej manažérky.

„Boli tu nejaké zjavné podobnosti s rolami, ktoré som hrala predtým a stali sa skutočnosťou,“ opísala Miley pre Variety. Bližšie vysvetlila, že práve postava Ashley túžila vystúpiť z komfortnej zóny a chcela zažiť niečo nové. Napríklad kvalitný rock ’n’ roll. Presne to bolo dôležité aj pre Miley po ukončení seriálu Hannah Montana.

V skutočnosti sa bývala hviezda Disney Channel odvážne utrhla z reťaze. Rovnaké turbolencie zažilo aj manželstvo už s ex-partnerom Liamom Hemsworthom. Napokon si uvedomila mnoho vecí. Že by sa naozaj polepšila?

„Počas minulého roka bolo pre mňa veľmi dôležité, aby som žila triezvo, pretože som chcela vylepšiť svoje remeslo. V novembri som mala veľkú operáciu hlasiviek, kvôli ktorej som štyri týždne nemohla hovoriť,“ uviedla Miley. Tento zákrok bol nevyhnutý, pretože svoj spevácky život žije už od dvanástich rokov.

Pochopenie minulosti

Ako uviedla, je pre ňu dôležitá triezvosť. Tú sa jej darí dodržiavať posledných šesť mesiacov a hoci to spočiatku robila iba kvôli operácií hlasiviek, neskôr sa veľmi zamyslela.

„Moja mama bola adoptovaná a zdedila som po nej nejaké emócie. Ten pocit opustenia a túžbu dokázať, že som chcená a cenná. Rodičia môjho otca sa rozviedli, keď mal tri roky, takže sa vychovával sám,“ otvorila sa Miley. Dodala, že v ich rodinnej histórií sa tiež vyskytli závislosti a psychické problémy. Speváčka nad tým čoraz viac uvažovala, a tak sa opýtala samej seba: „Prečo som na tom tak, ako som?“

Postupne začala analyzovať svoju minulosť a práve vďaka tomu lepšie chápe svoju prítomnosť a čistejšie vidí aj budúcnosť. V tomto jej veľmi pomohla terapia. Vysvetlila, že je to veľmi ťažké, hlavne ak ste mladí, pretože, kto sa nezabáva týmto spôsobom, je automaticky nudný. Miley našťastie pochopila, akým zlým smerom sa uberala a svoju triezvosť si užíva.

„Milujem to, keď sa zobudím na 100%. Nechcem vstávať vyčerpane. Chcem vstať a byť pripravená,“ uzavrela známa speváčka.

Zdroj: Variety

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.