Milovanie až po svadbe

Každá z nás to cíti inak. Niekedy to hráme na tri rande, inokedy podľahneme vášni už na prvom. Občas sa vyspíme s chlapom, ktorého ani nepoznáme, inokedy k tomu dôjde s mužom, ktorý je naším priateľom už roky. Rôzne je to aj vo vzťahu. Niektorí si vychutnajú posteľné radovánky, keď nastane dokonalá chvíľa, iní sú toho názoru, že milovanie až po svadbe je to správne rozhodnutie.

Samozrejme, každý má určité pre aj proti a je to absolútne individuálna záležitosť. Poďme sa však tentokrát pozrieť na to, prečo to podľa nás nemusí byť najlepšie rozhodnutie.

Polohy pre pokročilých
zdroj: Unsplash/Dainis Graveris

Nemusí to fungovať

Je super, ak máte rovnaké názory a rozumiete si v rôznych smeroch. No tak, ako ide napríklad o záľuby, aj milovanie je jedným z nich. Je to časť vzťahu, ktorá musí fungovať rovnako. A teraz si predstav, že sa vydáš a až potom prídeš na to, že tá chémia neexistuje.

V posteli to bude veľká nuda a nesúlad. A ak nebudete uspokojení v tomto, bude to viesť k pocitu sklamania či dokonca k nevere, pretože vaše túžby nebudú naplnené.

Milovanie ovplyvňuje vzťah

To, čo sa medzi vami odohrá v posteli, sa odrazí aj mimo nej. Ak vám to nefunguje, môžete si negatívne pocity so sebou vziať aj do oblastí, ktoré sa zdali byť v poriadku.

Pár sa bozkáva
zdroj: Unsplash/Dainis Graveris

Budete sa pred sebou cítiť trápne, obviňovať sa, zistíte, že to predsa len bolo dôležité vyskúšať už pred svadbou. Napätie bude súčasťou vašich dní a aj okolie si všimne, že medzi vami nie je taký súlad, aký by mal byť.

Môže byť za tým niečo iné

Hovorí sa, že milovanie až po svadbe je ako kúpiť si mačku vo vreci. Ak to odložíte, môžete veľmi neskoro zistiť, že za tým nebolo len nevinné čakanie. Možno prídeš na to, že má tvoj chlap chute, ktoré nie sú pre teba akceptovateľné alebo skrýva niečo, o čom by si ako jeho žena mala vedieť naozaj už skôr, keďže by to mohlo ovplyvniť tvoje rozhodnutie vydať sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating