Unsplash/Wright Brand Bacon

Keď sa dvom ľuďom odlišujú názory, nemusí to skončiť rozchodom. Všetko sa dá vyriešiť a aj „krachujúca“ láska sa dá zachrániť. Ak máš pocit, že sa ti rozpadá vzťah, vyskúšaj tieto 4 veci. Môžu byť kľúčové a zachrániť ho.

Rande s priateľom

Nie, naozaj nestačí chodiť na rande s partnerom iba prvý rok vzťahu. Randiť je dôležité po celý čas vzťahu a neskôr manželstva. Aj vďaka tomu, že sa pekne oblečiete, nachystáte a pôjdete spolu von, to vydrží. Ak ste teda randiť prestali, vyskúšajte to znovu. Je to skvelý spôsob, akým si dáte najavo, že vám na sebe záleží a ešte máte chuť s tým niečo robiť.

Upustiť zo svojho rebríčka

My ženy máme niekedy prehnané očakávania. Chceme byť s niekým, kto je dokonalý, no pritom nie sme dokonalé my. Jednou z pomôcok je upustiť od svojich vysokých hodnôt a zmieriť sa s tým, že ten partner jednoducho taký je.

Občas ťa naštve, občas urobí nejakú hlúposť, občas po sebe nechá neporiadok, občas budete mať odlišné názory…no vždy ťa ľúbi. Žiadny muž nesplní 100% tvojich požiadaviek na dokonalého muža. Je len na tebe, či teda vymeníš 80% muža za 20% niekoho iného len preto, pretože tomu tvojmu zrovna tých 20% chýba.

Otvorený rozhovor alebo návšteva odborníka

Aktívna komunikácia je vo vzťahu dôležitá. Nestačí len počúvať a myslieť si svoje. Ak chceš vzťah skutočne zachrániť, musíš počúvať celým srdcom a naozaj sa vžiť do druhej osoby. Keď ani to nepomôže, vyhľadať odborníka nie je žiadna hanba.

Nastaviť si hranice

Hranice vo vzťahu by ste mali mať od začiatku. Jedine tak môžete obidvaja vedieť, čo je v poriadku a čo už nie je. Samozrejme, neskôr sa tie hranice posúvajú, no práve pri takýchto príležitostiach (problémoch) sú dôležité. Ak ste nemali nastavené hranice v začiatkoch, ešte stále si ich môžete nastaviť teraz a tak dať vzťahu druhú šancu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating