Suchšia pleť v zime

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ťažšie a hutnejšie krémy

Počas leta zvykneme používať rôzne fluidy alebo krémy s gélovou a ľahkou konzistenciou. Ak je tvoja pleť dehydrovaná, počas zimy to nebude stačiť. Siahni preto pre hutnejších a ťažších krémoch, ktoré síce vsakujú trochu dlhšie, no o to lepší pocit zanechajú na tvojej tvári.

Hydratačné masky

Významnú úlohu zohráva aj doplnková starostlivosť o pleť. Aspoň raz až dvakrát týždenne si dopraj hydratačnú masku. Môžeš použiť akúkoľvek, napríklad látkovú alebo takú, ktorú treba po uplynutí času zmyť.

hydratačná maska
zdroj: Pexels/ Shiny Diamond

Veľmi dobrou voľbou sú aj nočné masky, ktoré sa nanášajú zväčša až po kréme a počas noci dodajú tvojej pleti všetko potrebné. Ráno ich stačí jednoducho umyť.

Zmeň produkt na čistenie pleti

Ak máš veľmi suchú pleť, ráno namiesto čističa použi iba vodu, ideálne vlažnú. Nikdy nepoužívaj horúcu, ktorá by ťa ešte viac vysušila. Rovnako môžeš zmeniť aj produkt na čistenie pleti, ktorý používaš večer. Siahni po krémovejšom alebo takom, ktorý obsahuje aj oleje. Pleť nebude po jeho použití tak napnutá.

Vďaka týmto tipom by sa tvoja suchšia pleť mala časom vytratiť. Nezabúdaj na pravidelnosť, nie nadarmo sa to nazýva rutina. A taktiež nikdy nechoď spať nalíčená, to by spôsobilo ešte horšie dôsledky.

Ako sme už písali vyššie, veľkou záchranou sú práve masky na tvár. Na trhu nájdeš rôzne druhy, ktoré sú vegánske, bez parabénov, bez farbív, bez zbytočných silikónov, látkové, krémové … No vieš ako sa v nich vyznať? V našom staršom článku nájdeš 5 základných typov pleťových masiek, aby si si konečne mohla tú, ktorú tvoja tvár potrebuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty