Suchšia pleť v zime

Mnohé ženy počas chladnejšieho obdobia trápi suchšia pleť. Dochádza k tomu najmä počas jesene a zimy, teda presne v tomto čase. Ak ťa trápia šupinky alebo viditeľná suchá pokožka, mala by si upraviť alebo zmeniť svoju dennú beauty rutinu.

Niekedy aj maličkosti dokážu spôsobiť hotové zázraky. Ak sa budeš riadiť našimi 5 tipmi, uvidíš, že tvoja pleť bude v lepšom stave a nebudeš mať nepríjemné pocity suchej a napnutej pokožky.

Viac hydratácie

Hydratácia je presne to, čo tvoja pleť teraz potrebuje. Hydratačný krém by si nemala vynechať ani jeden deň a dokonca ani v prípade, že máš mastný typ pleti. Rovnako by si mala hydratovať svoje telo zvnútra. Dodržuj pitný režim a okrem vody môžeš piť aj bylinkové čaje, ktoré majú liečivé účinky.

Vrstvenie

Jeden krém nestačí. Ak ťa trápi suchšia pleť, musíš jednoducho vrstviť viacero kozmetických produktov. Odporúčame kvetovú vodu, sérum, olej, hydratačný krém a aj krém s SPF. Ak nevieš, v akom poradí ich treba nanášať, odpoveď nájdeš v našom článku.

Dôležité je, aby bola tvoja pleť dostatočne vyživená. Olej je vhodný najmä pre suchú a zrelú pleť bez života, no sérum môžu používať všetky typy pleti. Vyberaj si kozmetiku podľa toho, aký typ máš ty.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty