Možno to robíš s tým najlepším úmyslom, no ani si neuvedomuješ, ako veľmi tým škodíš nielen sebe, ale aj tvojmu priateľovi. Reč je o úplných maličkostiach, ktoré bežne robíme, no v skutočnosti si tak nevedomky ničíme vzťah.

Posmešky na jeho adresu

Ty to myslíš len zo srandy, no jemu sa to niekde do hlavy uloží. Čím častejšie takéto reči budeš mať, tým horšie sa bude cítiť, aj keď to možno nedá najavo.

Neporiadok

Nemusíš byť dokonalá žienka domáca, no ak sa ti už niekoľko dní kopí riad v dreze a kôš na prádlo je preplnený, niekde asi bude chyba. Chlap predsa len trochu očakáva, že zvládneš aspoň základnú starostlivosť o domácnosť.

Zanedbanie starostlivosti o seba

Čo je horšie, ak začneš zanedbávať aj seba. Kedy naposledy si si oholila nohy a umyla vlasy? Nemusíš chodiť doma v šatách a opätkoch, ale ani rozťahané tepláky ako každodenný outfit nie je bohviečo. Raz za čas by si sa mohla trochu upraviť a prekvapiť ho.

Náladovosť a nevyspytateľnosť

Niekedy dokážeš tak rýchlo striedať svoje nálady, že on to jednoducho nestíha spracovať. Taktiež rada meníš názor, vždy chceš robiť niečo nové a prídeš s nejakou zmenou. Docieliš tak akurát to, že tvoj priateľ nebude vedieť, čo môže od teba očakávať a rezignuje. Bude mu jedno všetko čo urobíš.

Workoholizmus

Je super, že ťa tvoja práca baví, ale mala by si vedieť, kedy je jej dosť a kedy by si si mala dať pauzu. Nezanedbávaj ho, pretože sa ľahko môže stať, že chýbajúcu pozornosť bude hľadať na iných miestach.

Stereotyp a nuda

Každý jeden večer vyzerá rovnako? Príde z roboty, dáte si večeru, pozriete si film a idete spať? Raz za čas takýto večer nie je vôbec zlý, ale ak sa to opakuje dookola, veľmi rýchlo vás to prestane baviť. A nie je nič horšie, ako nuda a stereotyp vo vzťahu. Namiesto toho vyskúšajte niečo nové, choďte niekam, kde ste neboli alebo robte niečo, na čo ste doteraz nemali čas.

Predstieranie

Niekedy sa stane, že sa ti niečo nepáči alebo ti to nerobí dobre. V žiadnom prípade ale nepredstieraj. Raz na to príde, a potom si bude myslieť, že celý váš vzťah je jedno veľké klamstvo. Radšej vždy otvorene povedz, ak s niečím nie si spokojná, to je úplne v poriadku.

Žiarlivosť a nedôvera

Žiarlivostné scény, kontrola mobilu a vyvolávanie, ak sa zdrží vonku dlhšie než obvykle? Ak sa z teba stane stíhačka, skôr či neskôr ho to prestane baviť a bude ťa mať plné zuby.

Manipulácia

Využívaš ho na to, aby si dosiahla to, čo chceš? Zaobalíš to do prosby alebo sa zahráš na neviniatko, ktoré potrebuje pomoc? Takáto vedomá manipulácia sa ti môže vymknúť z rúk a dôsledky môžu byť katastrofálne.

Pevne veríme, že ak si sa v tomto článku našla, budeš sa snažiť o nápravu. Inak by sa veľmi rýchlo mohlo stať, že by ťa opustil, pretože by medzi vami vznikli nezhody. Preto je lepšie sa tomu vyvarovať a ako sama vidíš, niekedy stačia úplné maličkosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.