Pexels/Pavel Danilyuk

Rozchody bývajú niekedy plánované, pretože to dlhší čas nefunguje. Inokedy sú úplne spontánne a bez nejakého hlbšieho zamyslenia. Nech je to už z ktoréhokoľvek dôvodu, môže sa stať, že až časom jednému z dvojice dôjde, že to nebol ten najlepší nápad a chce, aby sa to vrátilo do starých koľají.

Keď príde rozchod zo strany chlapa, určite to nie je nič príjemné. Práve naše mužské pokolenie neraz koná bez rozmyslu a potom začnú svoje rozhodnutie ľutovať. Chceš vedieť, či to nie je prípad aj tvojho priateľa, teda ex-priateľa? Ak ho naozaj mrzí, že sa s tebou rozišiel, začne robiť týchto 5 vecí.

Začal ťa opäť kontaktovať

Na istý čas sa odmlčal, no zrazu sa ozval a chcel by s tebou byť v kontakte, písať si, volať alebo sa rovno stretnúť. Jednoducho si nedokáže predstaviť, že by si zmizla z jeho života. Ak to už nemôže vyjsť v láske, chcel by ostať aspoň kamarátom. Lebo v hĺbke duše stále dúfa v to, že mu dáš časom druhú šancu.

Nevie sa posunúť v živote ďalej

Od rozchodu uplynulo už niekoľko mesiacov (alebo nebodaj rokov), no on stále stagnuje a nevie sa pohnúť z jedného miesta ďalej. Nehľadá žiadnu partnerku, neposúva sa dokonca ani ako osobnosť. Jeho život prestal existovať v chvíli, keď ste sa odlúčili a teraz nevie, čo má robiť.

Zaujíma sa o to, čo robíš

Aj keď nevie, čo by mal podniknúť on sám, veľmi ho zaujíma to, čo robíš ty. A hlavne s kým to robíš. Niekedy je dokonca žiarlivý, aj keď na to nemá ani najmenšie právo. Chce vedieť, s kým a kde tráviš voľný čas, pretože je zvedavý, či si sa už posunula ďalej. Informácie dokonca získava aj od tvojich blízkych.

Je ochotný sa zmeniť

Veľmi dôležitý zlom nastáva vtedy, ak je ochotný zmeniť sa. Kým ste boli spolu, možno ti na ňom niečo prekážalo a on ani nechcel počuť o tom, že by s tým niečo urobil. Ak však ľutuje rozchod (a myslí to naozaj vážne), je ochotný urobiť všetko pre to, aby si sa k nemu vrátila. Dávaj si ale pozor na to, aby nešlo o plané sľuby.

Ospravedlnenie myslí úprimne

Prišiel za tebou, aby sa ti ospravedlnil za to, čo urobil a vidíš na ňom, že to myslí naozaj vážne. Takéto úprimné slová si z jeho úst hádam ani nepočula. Aj chlapi dokážu zmeniť názor a vedia si priznať chybu.

Je len na tebe, či mu odpustíš a skúsiš to s ním ešte raz. Ak robí tieto veci, je viac než pravdepodobné, že rozchod naozaj oľutoval a rád by to napravil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating