Protiklady muž a žena
Pexels/cottonbro

Už si sa dozvedela, že znamenia majú svoje živly. Živel dokáže ovplyvniť veci rovnako, ako aj tvoje znamenie, preto sa môžeš riadiť podľa neho. Teraz sa však dozvieš, ktoré znamenia patria medzi láskavé a chladné. Čo si myslíš, do akej skupiny patrí to tvoje?

Láskavé znamenia

Láskavé znamenia sa vyznačujú svojou nezištnou dobrotou. Neublížili by ani muche, preto si musia svoje krehké a citlivé srdce poriadne strážiť. Veľmi ľahko by sa mohlo stať, že by niekomu naleteli a zlomili im ho. Často ich ostatní označujú za naivných ľudí, no to len preto, lebo dávajú druhé šance aj tým, ktorí si to nezaslúžia. Sú pokorní, pretože veria, že aj ostatní majú v sebe dobro, len ho vždy neprejavujú.

Žena s klobúkom
zdroj: Pexels/Marcio Bordin

Medzi láskavé znamenia patrí Baran, Býk, Panna, Strelec, Rak a Váhy. Ich silnou stránkou je napríklad to, že sú pracovité, a keď ich niekto poprosí, neodmietnu ho. Vedia, že v tomto svete nie je nič zadarmo, preto sa snažia pomáhať, ako najlepšie dokážu. Bohužiaľ, medzi ich slabé stránky patrí neschopnosť povedať nie, preto sú často unavené a nevedia, kde im hlava stojí, lebo majú veľa povinností.

Chladné znamenia

Na druhú stranu, tie chladné znamenia sa vyznačujú tým, že majú svoje srdce zatvorené pred okolitým svetom. Môže to byť spôsobené tým, že sa už raz v niekom sklamali alebo je to ich obranný mechanizmus, aby ich niekto nesklamal. Ak by sa to stalo, úplne by sa zmenili a boli by utiahnutí ešte viac, než sú teraz. Držia si viac ako len zdravý odstup.

Chránia sa tak pred potenciálnym sklamaním. Nezvyknú ľuďom skutočne a naplno veriť, radšej vopred rátajú s tým najhorším scenárom, ktorý by mohol nastať, aby sa tak na to vopred pripravili a neostali nepríjemne zaskočení.

Do tejto skupiny patria znamenia Blíženci, Vodnár, Lev, Kozorožec, Ryby a Škorpión. Ich silnou stránkou je, že sú veľmi zvedavé, radi sa vzdelávajú, učia, objavujú, a preto majú skvelý všeobecný prehľad.

Túžia po zázemí a teple domova, ale niečo im stále hovorí, aby sa tomu neodovzdali naplno. Pre istotu. Nevedia prejavovať emócie a otvorene komunikovať o svojich pocitoch. Majú pocit, že ich to urobí slabšími vo svojich a aj očiach druhých. Život berú tak trochu ako súťaž (zväčša len sami so sebou), keď nemôžu prejaviť svoje slabosti, aby potom neprehrali.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy