@natalieallenco

Existuje 12 znamení zverokruhu a každé z nich má svoje základné slabé a silné stránky, svoje črty, túžby a postoje k životu a ľuďom. Každé jedno z týchto znamení patrí do jedného zo štyroch prvkov –zem, oheň, voda či vzduch, ktoré odkazujú na základné charakteristické znaky, správanie, myslenie a emócie. Tieto prvky by mali predstavovať základný typ energie, ktorá pôsobí v každom z nás. Práve toto nám môže pomôcť lepšie pochopiť náš potenciál a eliminovať negatívne vlastnosti.

zdroj: pexels.com


  • Vodné znamenia – Rak, Ryby, Škorpión

Ich hlavnou črtou je, že sú tajomné. Málokedy sa dokážu otvorene vyjadriť. Majú dobrú intuíciu, a keď ich potrebuje niekto z ich blízkych, sú tam stále pre nich. Milujú hlboké rozhovory a intimitu. Sú mimoriadne emocionálne, vášnivé a extrémne citlivé znamenia.

  • Ohnivé znamenia – Lev, Baran, Strelec

Vášnivé, ohnivé, dynamické a temperamentné. To sú štyri slová, ktoré najlepšie charakterizujú znamenia, ktorých živlom je oheň. Rýchlo sa rozhnevajú, no rovnako rýchlo odpúšťajú. Fyzicky sú veľmi silné a často sú zdrojom inšpirácie pre druhých. Majú dobrodružného ducha s obrovskou energiou. Zväčša sú to sebavedomí, inteligentní, kreatívni a idealistickí ľudia, stále pripravení na akciu.

  • Zemné znamenia – Býk, Panna, Kozorožec

Nie nadarmo ich radíme medzi „zemné“ znamenia. Dokážu nás totiž všetkých priviesť späť na zem. Vedia, kde sú ich korene. Bývajú väčšinou konzervatívni a realistickí, no vedia byť aj veľmi emotívni. Zameriavajú sa na hmotnú realitu, a preto prikladajú dôležitosť materiálnym veciam. Sú to praktické, lojálne a stabilné znamenia, ktorých sa ľudia držia v ich ťažkých časoch.

  • Vzdušné znamenia  –  Váhy, Vodnár, Blíženec

Sú to veľmi spoločenskí a mierumilovní ľudia, ktorí milujú komunikáciu  a vzťahy s inými. Vyznačujú sa tým, že sú to myslitelia, priateľské, intelektuálne založené a racionálne znamenia. Zbožňujú filozofické diskusie, spoločenské udalosti a dobré knihy. Vzduch, ktorý je ich živlom im mnohokrát privádza hlavu vysoko do oblakov, kde môžu snívať neobmedzene. Radi dávajú rady, no niekedy sa môžu zdať povrchné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife