Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dvadsaťšesť ročná Lenka, ktorú ľudia poznajú najmä ako L E N K A z YouTube, je inšpiratívnou mladou vlogerkou. Na to, že vyštudovala informatiku a momentálne pracuje v IT oblasti, je zaujímavé, že jej videá obsahujú najmä beauty tematiku. Ľudí na nej zaujme najmä jej svojské prirodzené vystupovanie. Na YouTube pôsobí od konca roku 2011, no medzitým mala 2 ročnú prestávku.

foto: youtube.com

O tom, prečo mala 2 ročnú pauzu od točenia, alebo čo ju dohnalo opäť k tomu, sa dočítaš v nasledujúcom rozhovore.


Predtým, ako si začala točiť na YouTube si mala aj blog. Venuješ sa mu ešte? Ako dlho si sa mu venovala a v koľkých rokoch si začala?

Blog, ktorý som si založila v roku 2011 už nefunguje, ale zmigrovala som ho na novší msl3nik.blogspot.sk. Momentálne je ale aktuálny blog l3nchannel.sk, kde pridávam príspevky veľmi sporadicky, takže je v tom taký menší chaos. Pravdu povediac nestíham a radšej sa venujem YouTube. Blogovať som začala v podstate ako 21 ročná a pravidelne som prispievala cca 3 roky.

Dosť zaužívaná, ale potrebná otázka. Ako si sa prvýkrát dostala k blogovaniu/vlogovaniu?

V období, keď som začala blogovať som písala na vysokej škole bakalársku prácu a chcela som sa nejako odreagovať a robiť niečo, čo by po mne ostalo a ľudia by aj videli moju prácu. Bakalárku predsa len uvidia tak 3 ľudia a to ma mrzelo. Videá na YT boli stále mojou tajnou túžbou, páčilo sa mi, ako to funguje v zahraničí a stále som chcela mať YT kanál aj ja, tak som neskôr vyskúšala aj to.

Momentálne máš na YouTube cez 60 000 odberateľov. Ako si vnímala tento dosť výrazný nárast po tom, ako si sa po takmer 2 rokoch opäť rozhodla sa tomu venovať?

Je to neuveriteľné číslo a teším sa, že sa ľuďom moje videá páčia a že každým dňom pribúdajú noví a noví odoberatelia. Ten nárast je pochopiteľný, pretože keď som tvorila videá v roku 2012, málokto hľadal videá s podobným obsahom a slovenské a české publikom sledovalo na YouTube hlavne hudobné klipy. Teraz chodia ľudia na YouTube vyslovene hľadať aj slovenských a českých YouTuberov a ich tvorbu.

Ako som už spomínala, tento rok sme sa tešili na tvoj veľký návrat. Čo ťa k tomu dohnalo? Relatívne, každého zaujíma, prečo si prestala?

Prestala som preto, že ma točenie jednoducho prestalo baviť (napĺňať) a chcela som svoj čas využiť inak. K návratu na YouTube ma popohnal môj, už teraz bývalý priateľ, ktorý ma v natáčaní veľmi podporoval a ktorého touto cestou pozdravujem a ďakujem mu za všetko!  

foto: instagram – L3nik

V akom smere by si chcela posúvať svoju tvorbu? Teraz točíš najmä beauty videá, hauly alebo niečo málo zo svojho života. Čo máš v pláne v budúcnosti?

Chcela by som sa držať tejto témy naďalej, aj sa to odo mňa očakáva si myslím. Do budúcna nemám nejaké špeciálne plány čo sa týka zmeny témy. No posúvam sa momentálne po technickej stránke, nakoľko mi Mikuláš priniesol nový objektív.

Na tvojich videách ťa vždy môžeme vidieť usmiatu, optimistickú a čo je podľa mňa hlavné, samu sebou. V čom si ty myslíš, že sa odlišuješ od iných YouTuberiek?

Možno práve tým sa odlišujem, že som taká bezprostredná a snažím sa byť rovnaká vo videách ako som aj v skutočnosti. Kto si nevyskúšal sedieť za kamerou, tak nevie, že to je niekedy problém. Celkovo videá tvorím preto, aby sa diváci odreagovali, usmiali a mali po dopozeraní lepšiu náladu. Tak to snáď spĺňa účel.

foto: instagram – L3nik

Považuješ YouTube ako doposiaľ tvoj najväčší úspech, alebo to je niečo iné?

YouTube beriem ako zábavu. Áno, je síce úspech mať také veľké publikum, za ktoré som btw. veľmi vďačná, no ako úspech považujem skôr iné veci, ktoré s natáčaním nemajú nič spoločné. Že mám skvelú rodinu, priateľov, domov, super prácu, že sme zdraví a že sa dokážem tešiť z maličkostí.

Povedz nám niečo o tvojom zmysle pre štýl. Myslíš, že by si sa vmestila do jednej konkrétnej kategórie?

Ja mám rada nenápadnú módu a kúsky, ktoré sa dajú medzi sebou kombinovať. Preferujem zemité a tmavé farby, samej je ma všade veľa, nemusím aj svietiť, hihi.

Máš nejaké špeciálne beauty tajomstvo?

Ak by to malo byť tajomstvo, tak by som ho nepovedala, haha. Ale nie, nemám nič také. Ak niekedy prídem na nejaký vylepšovák alebo sa dostanem ku produktom, ktoré sú pre mňa skvelé, rada to poviem aj ostatným.

foto: instagram – L3nik

Údajne už vraj žiješ sama. Čo ťa v tvojom živote momentálne najviac napĺňa?

Údajne to je pravda. Čo ma napĺňa? Všetko, čo robím. Ak ma niečo nenapĺňa, tak to nerobím.

V niektorých videách spomínaš, že sleduješ aj iných slovenských YouTuberov. Môžeme ťa vidieť aj na niektorých spoločných akciách?

Na žiadnej akcii som doposiaľ nebola, no nevravím, že sa to v budúcnosti nezmení.

Máš videá, na ktorých sa objavuješ aj spolu s tvojím bratom. Podporuje ťa v tomto aj tvoja rodina a okolie?

V mojej tvorbe ma podporuje úplne každý koho poznám. Takže aj rodina a okolie.

foto: instagram – L3nik

Akú radu by si dala dievčatám, ktorým chýba odhodlanie pustiť sa do tvorby niečoho tak verejného, ako je napríklad vlogovanie, ale venujú sa podobným činnostiam a vedia, že by ich to napĺňalo?

Ak ich to bude napĺňať a vedia o tom, tak im netreba radiť. Nech sa do toho smelo pustia!

Čo robíš vo voľnom čase, ak nie si v práci alebo netočíš?

Venujem sa rodine, kamarátom, chodím cvičiť, starám sa o svoju domácnosť… Stále niečo robím, niekde behám. Už si ani veľmi nespomínam, kedy som mala deň, keď som nič neurobila.

Čo je tvoj najväčší – ešte nesplnený sen?

Mať po svojom boku niekoho, kto ma bude milovať ako koňa. 😀

 


Kde môžeš sledovať Lenku:

www.youtube.com/channel/UCVJhnw8xxm2iZF4Kh19cwnQ

www.instagram.com/l3nik/

titulná foto: youtube

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieRozhovory